کدام مهم تر است سرعت فریم یا رزولوشن در DVR؟

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

سوال بسیار رایج در هنگام تنظیم دستگاه DVR این است که چه تفاوتی بین تعداد فریم و رزولوشن(وضوح) وجود دارد و کدام یک از آنها برای داشتن میزانی بالاتر در کیفیت از اهمیت بیشتری برخوردار است ؟

در ابتدا بایستی مفهوم میزان فریم را به طور واقعی بررسی کنیم.به عبارت دیگر  فریم در تعریفی ساده عبارت است از تعداد عکسهای تشکیل شده در کنار هم در یک ثانیه که میتواند منتج به تشکیل تصویری گردد.

رزولوشن (وضوح) جنبه ایی جداگانه از عکس در مقایسه با تعداد فریم است. CIF 320*240 پیکسل است. CIF2 720*240 پیکسل است. 2CIF یک تصویر گسترده تر از CIF است و بسته به نیازیست که شما انتخاب میکنید که آیا شات گسترده تری را می خواهید ویا CIF استاندارداد را 640*480، VGA پیکسل است.

z HDS4848DV 2

720*480،D1 پیکسل است هرچه پردازش تصویر بهبود یابد پیکسل آن نیز افزایش می یابد. با پیکسل بیشتر رنگهای پر طراوت تر و تصاویر واضح تر می شود. برای درک بهتر میتوان گفت پیکسل به عنوان قطعه ای کوچکی از یک پازل تصویری شناخته میشود. هرچه پیکسل بیشتر باشد، شما قطعات کوچکتری برای نشان دادن بخشی از تصویر خواهید داشت

حال که شما تفاوت بین رزولوشن (وضوح) و میزان فریم را میدانید استفاده از دوربینهای تحت شبکه روش مناسبی برای انجام این کار می باشد دوربینهای تحت شبکه از مگاپیسل قابل توجهی از رزولوشن (وضوح) که بالاتر از آنالوگ است و همچنین تعداد فریم 30 فریم در ثانیه پشتیبانی می نمایند که همانا گزینه مناسبی را پیش روی ما قرار میدهد.

دوربین مدار بسته

دوربین CNB

شرکت نصب دوربین مدار بسته

خواندن 966 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4