چگونگی تهیه دوربین مدار بسته دید در شب مناسب.

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

 

قواعدی برای انتخاب دوربین های IR و LOW-LUX

جامعیت و طراحی مناسب یک سیستم بستگی به انتخاب درست محصولات IR و دید در شب دارد. در نظر گرفتن دقیق دوربین مدار بسته و محصولات جانبی اش مانند لامپ های IR، لنزها، پوشش محافظ و منبع تغذیه قبل از تعیین وجود یا عدم وجود اشعه IR می تواند با محصول سازگار باشد و یا روی کیفیت تصاویر اثر بگذارد.

بخش پیش رو چند راهنمایی را معرفی می کند که به کمک آن می توان سازگاری محصول را مانند امنیت محصولات نصب شده تضمین نمود.

دقت به دریچه دیافراگم دوربین

سایز دریچه دیافراگم دوربین مدار بسته در حال کوچک شدن است و در حال حاضر سایزهای متنوعی از 11/.8 اینچ تا 1/4 اینچ در بازار موجود است. سایز دریچه دیافراگم دوربین مدار بسته مشخص کننده میزان نوری است که می تواند از لنز عبور کند و به سنسور تصویر برسد. دریچه دیافراگم بزرگتر، اکسپوژر یا پرتودهی به تصویر را بیشتر می کند در حالی که دریچه دیافراگم کوچکتر این را کم می کند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که در لنز فاصله کانونی و سایز دریچه دیافراگم نسبت عکس دارند. مثلا لنزهای 4 میلیمتری فاصله کانونی 1.2 تا 1.4 دارند اما لنزهای 50 میلیمتر تا 200 میلیمتری ماکزیمم فاصله کانونی 1.8 تا 2.2 می توانند داشته باشند. در نتیجه این امر روی پرتودهی نور اثر می گذارد و هنگامی که با یک فیلتر IR استفاده شود می تواند روی دقت رنگ نیز اثرگذار باشد.

z LXC IR

تشخیص دوربین هایی که به نور کم نیاز دارند

حداقل نرخ تابش نور یک دوربین مدار بسته پایین ترین آستانه نوری لازم را برای ضبط یک ویدئو یا گرفتن عکس یا کیفیت قابل قبول و قابل تشخیص مشخص می کند. سازندگان دوربین مدار بسته حداقل نور لازم را برای دریچه دیافراگم دوربین های مختلف مشخص می کنند که همان حداقل تابش مورد نیاز یا نرخ حساسیت دوربین است. اگر حداقل نرخ نور دوربین مدار بسته بیشتر از طیف نور IR باشد، فاصله مؤثر تحت تأثیر قرار می گیرد که این امر منجر به نقص تصویر می شود. تصویر حاصل دارای مرکزی روشن و حاشیه ای تاریک خواهد بود. به همین جهت سازگار با نور کم بودن یا نبودن دوربین می تواند یک عامل تأثیرگذار و حیاتی برای پارت تصویری در محیط های کم نور باشد.

با توجه به گزینه های دوربین های سیاه / سفید یا روز / شب، دوربین های رنگی / مونوکروم، جدا از امکانات نوری تعبیه شده در دوربین، سنسور CCD نیز گستره وسیعی از طیف دارد که آن را نسبت به نور مرئی و IR حساس میسازد.

بدین ترتیب، دوربین قادر است در هر دو شرایط نور کم یا شب یک تصویر مونوکروم شفاف و واضح ارائه دهد. هنگامی که دوربین روز / شب، سیاه / سفید استفاده می شود، قادر است سیگنال رنگی را ارسال کند. سنسور CCD سیگنال ها را به رنگ های اولیه قرمز، آبی و سبز انتقال می دهد تا یک خروجی تصویر واقع در طیف مرئی را ارائه دهد. فناوری حاضر حساسیت روز/ شب، رنگی / مونوکروم نسبت به نور IR را ممکن می سازد.

z IXP3035VR

نظارت تصویری مخفی در شرایط نور کم و شب

کارایی هوشمندی از فناوری MASKINGقادر است به نورهای IRاجازه پوشش تنها ناحیه، ساختمان یا زیربناهایی که نیاز به نظارت دارند را بدهد و از خروج نور و آشفته ساختن یا مقدار زیاد نور در تصویر و ویدئو جلوگیری می کند. سنسورهای نوری اپتیکی که نسبت به نور و گرما حساسند را می توان طوری تنظیم کرد که فقط در صورتی که نور از حد بحرانی کمتر شد یا فرد مشکوکی نزدیک شد واکنش نشان دهد.

مکان یابی سریع دوربین های IR

لنزها و اندازه دوربین های CCDدر حال کوچک شدن هستند و در نتیجه روز به روز در حال پیشرفت هستند. آنها امروزه امکان تنظیمات متعدد کانونی و فاصله را دارند. اندازه و وزن کاهش یافته دوربین ها و لنزها به دوربین اجازه نصب با انعطاف پذیری بیشتر را می دهد. امروزه تنظیم و زوایا و موقعیت ها مانند PTZ و امکانات دوربین IRممکن است. هنگامی که دوربین دید در شب در اتصال با دوربین های IRیا روشنایی های IRو تنظیمات مختلف قرار میگیرد این امکان وجود دارد تا دوربین دید در شب را در لحظه روی نقطه مورد سؤال متمرکز کرد.

سازگاری بین دوربین و لنز

دوربین ها معمولا با شاتر اتوماتیک و ویژگی هایی همچون AES و AGC همراه هستند. این ویژگی ها می توانند ضبط در حالت دید در شب را بهبود بخشند.

الزام دیگری که دوربین های دید در شب دارند این است که لنزها باید دارای مدهای اتوماتیک باشند تا به طور خودکار تفاوت نورهای بین روز و شب را تنظیم کنند.

شرایط منبع تغذیه دوربین

هنگام استفاده از تابش IR، شامل لامپ LED، IRهای IR، جریان و ولتاژ منبع تغذیه در ابتدا و انتهای سیستم نظارتی باید واحد و مشخص باشد. فاصله کابل هم روی سیستم اثرگذار است چون جریان حین طی کردن این فاصله ضعیف میشود. اگر لامپ های IRزیادی در فاصله خیلی دور از منبع تغذیه جریان مستقیم 12 ولتی ممکن است باعث بالاتر بودن ولتاژ نزدیک ترین روشنایی به منبع تغذیه، شود در حالی که برای آنهایی که دورتر هستند ولتاژ به طور قابل ملاحظه ای کمتر و ضعیف تر است. به علاوه نوسانات ولتاژ ممکن است طول عمر لامپ های IR را کاهش دهد. در عین حال اگر ولتاژ پایین تر از حد معمول باشد ممکن است عملکرد نیز تحت تأثیر نور ناکافی و فاصله قرار گیرد. بدین ترتیب توصیه می شود که از یک منبع تغذیه جریان متناوب 240 ولتی استفاده شود چون نوسانات جریان مستقیم بین جریان متناوب 100 تا 240 ولت، قدرت خروجی پایدار و عملکرد پایدار لامپ ها را تضمین می کند.

دوربین مدار بسته

دوربین cnb

شرکت دوربین مدار بسته ارزان

خواندن 1722 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4