دوربین مدار بسته IP تحت شبکه ONVIF چیست؟

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

 

در دوربین های تحت شبکه ip هر دوربین مدار بسته برای دریافت و ارسال اطلاعات از یک پروتکل ارتباطی مخصوص به خود برخوردار است و دوربینهای مدار بسته ای که پروتکل متفاوت داشته باشند نمی توانند تحت یک نرم افزار در شبکه ارتباط برقرار نمایند و همین نکته باعث ایجاد محدودیت های بسیاری در دوربین های مدار بسته IP تحت شبکه خواهد گردید.

برای رفع این مشکل و سهولت در نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه IP از برندهای مختلف، یک انجمن جهانی به نام ONVIF اقدام به ایجاد یک استاندارد عمومی در ساخت و ارتباط دوربینهای مدار بسته IP نمود. واژه ONVIF مخفف OPEN NETWORK VIDEO INTER FACE FORUM (انجمن ارتباط باز ویدئویی شبکه ای) است. این انجمن در جهت ایجاد یک استاندارد جهان شمول برای ارتباط دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP بدون در نظر گرفتن تولید کنندگان مختلف دوربین مدار بسته آی پی IP از برندهای مختلف است.

cnb

در صورت نصب یک دوربین مدار بسته تحت شبکه IP بدون دارا بودن امکانات ONVIF از یک برند، هرگز نمی توان دوربین مدار بسته ای با برندی دیگر در همان شبکه نصب نمود لذا از این رو اقدام و عملکرد این انجمن از اهمیت بسزایی در سهولت نصب انواع دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP از برندهای مختلف در کنار هم برخوردار است.

cnb1

استانداردسازی ارتباطات بین تجهیزات حفاظتی دوربینهای مدار بسته تحت شبکه IP و امکان دسترسی تمامی تولیدکنندگان و شرکت های سازنده دوربین های IP تحت شبکه به تکنولوژی ارتباطی ONVIF دغدغه اصلی دست اندرکاران این صنعت را در مورد امکان عدم همخوانی پروتکل دوربین های مدار بسته ساخته شده از بین برده و امکان سهولت در تعمیر، نگهداری و گسترش سیستم دوربین مدار بسته تحت شبکه را فراهم نموده است هر چند دوربینهای IP تحت شبکه با تکنولوژی ONVIF دارای هزینه تاحدی نسبتا بالاتر در تولید می باشند اما مزایای آن باعث اقبال مصرف کنندگان برای استفاده از این نوع دوربین های مدار بسته آی پی IP گردیده است.

گرداوری و تنظیم و ارئه: توسط واحد تحقیقات شرکت مهندسی صنایع و تجهیزات آراد تصویر

نصب دوربین مدار بسته

فروش دوربین سی ان بی CNB کره

خواندن 6177 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4