راهنمای آموزش نصب دوربین مداربسته

منتشرشده در بین المللی
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

پس از آشنایی نسبی با ابزارها و تجهیزات مختلف مرتبط با دوربین های مداربسته

در اینجا به تشریح روشی ساده برای نصب سیستمهای دوربین مدار بسته می پردازیم. البته فرض بر این است که خواننده دارای حداقل اطلاعات فنی مربوط به سیم کشی و توانایی کار و استفاده از ابزارهای ساده برق باشد (در غیر این صورت مسئولیت هرگونه آسیب وارده به فرد و یا تجهیزات به عهده مخاطب خواهد بود) ضمن اینکه کار نصب در ارتفاع هم ممکن است کمی پرخطر باشد پس در صورت ترس از ارتفاع، توصیه می شود از انجام این کار صرف نظر نموده و کار را به تکنسین باتجربه بسپارید.

نقشه: قبل از هر اقدامی ابندا می بایست نقشه یا پلنی از سیستم در اختیار داشته باشید و پس از مشخص نمودن محل نصب دوربین ها به چند نکته توجه نمایید:

۱ـ دوربین نباید در محیط های کم نور نصب شود. در صورت نیاز به تصویربرداری در محیط های کم نور و تاریک، می بایست از دوربین های دید در شب استفاده کرد که البته این دوربین های در محیط های تاریک تصویری سیاه و سفید خواهند داشت. ضمنا دوربین ها نباید مستقیما در جهت نور خورشید و یا در مقابل لامپ های پرنور نصب گردد در غیر اینصورت باید از دوربین هایی استفاده شود که قابلیت انطباق با شرایط پرنور و یا نور مستقیم به سمت دوربین را داراست (XWDR)

۲ـ انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین بسیار پراهمیت است زیرا گذشته از موقعیت نور در تصویر دوربین مدار بسته ، موقعیت و فاصله شیء مورد نظر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

۳ـ توجه به نور محل و فاصله شیء هنگام خرید لنز بسیار مهم است. برای محیط های کوچک (حدود ۵۰متر) استفاده از لنز 3/6 مناسب است هرچه فاصله شیء مورد نظر از دوربین بیشتر می شود باید فاصله کانونی لنز نیز افزایش یابد. البته انتخاب لنز مناسب کار آسانی نبوده و نیازمند تجربه می باشد. اما راه دیگر استفاده از لنزهایی با قابلیت فوکوس متغیر می باشد، محدوده فوکوس این لنزها نیز محدود است اما انتخاب را آسان تر می کند.

۴ـ با انتخاب مکان های مهم و استراتژیک که نیازمند نصب دوربین مدار بسته است می توان تعداد دوربین های مورد نیاز برای یک محیط ثابت را کاهش داد، در هنگام نصب و جانمایی می بایست از هم پوشانی تصاویر خودداری کرده و دوربین ها را طوری نصب کرد که هر دوربین محیطی کامل را از دیگری مورد پوشش قرار داده و بسیار مهمتر اینکه هر دوربین توسط دوربینی دیگر پشتیبانی گردد (یعنی دوربین ها نسبت به هم، هم پوشانی مناسب داشته باشند). نکته حائز اهمیت دیگر این است که در هنگام جانمایی و جایگذاری دوربین ها به امکان کابل کشی در محل نصب دوربین توجه گردد.

FGHK

کابل کشی:

کابل کشی و سیم کشی بخشی از کار است که معمولا نیاز به زمان زیادی دارد. باید برای کابل کشی در قسمت های مختلف طوری برنامه ریزی نمود که کمترین کابل کواکسیال RG 59  و سیم مصرف شده و طول کابل ها از حد استاندارد فراتر نرود. چون با افزایش بیش از حد استاندارد آن موجب تضعیف سیگنال های تصویر خواهد شد کابل های کواکسیال انتقال دهنده سیگنال های ویدئویی هرگز نباید از کنار کابل های دارای جریان بالای برق عبور داده شود زیرا باعث ایجاد نویز در تصاویر ارسالی گردیده و حداقل فاصله ۱۲ سانتی متری در این مواقع باید رعایت گردد طول کابل کواکسیال RG59 هر دوربین نبایستی بیش از ۴۰۰متر باشد همچنین توصیه می شود از کابل هایی با کیفیت بالا برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته استفاده گردد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که هنگام کابل کشی همیشه مقداری کابل اضافی در محل نصب برای جابجایی های احتمالی باقی گذاشته شود. سعی شود از تغذیه جداگانه دوربین ها خودداری گردیده و برق را با ولتاژ ۲۲۰ولت تا دوربین مدار بسته برده و برای هر دوربین مدار بسته یک آداپتور جداگانه استفاده نمود و یا کل دوربین های مدار بسته را با یک آداپتور یا پاور مرکزی تغذیه کرد. تغذیه هر دوربین مدار بسته از یک محل، امکان نصب دستگاه UPS(برق اضطراری)  یو پی اس مجزا برای دوربین های مدار بسته را در آینده از کاربر خواهد گرفت.

ASERFSA

جایگذاری دوربین های مدار بسته:

جایگذاری دوربین مدار بسته ، یعنی نصب پایه و پیچ کردن آن به دیوار یا سقف که برای این کار پس از علامت گذاری و ایجاد سوراخ مناسب با استفاده از دستگاه دریل، رول پلاک مناسب با وزن دوربین مدار بسته بر دیوار یا سقف تعبیه گردیده و سپس دوربین های مدار بسته کاملا محکم در جای خود قرار می گیرند.هنگام مشخص کردن محل سوراخ کاری به جهت دوربینهای مدار بسته توجه داشته باشید. در دوربین های مدار بسته ای که تغذیه DC دارند باید پلاریته ورودی دوربین مدار بسته هم توجه نمود . برای اتصال کابل تصویر دوربین های مدار بسته (کابل کواکسیال RG59) می بایست از کانکتورهای فیشی BNC بی ان سی استفاده نمود که مغزی کابل را از فویل و شیلدهای موجود در کابل کاملا جدا نموده و به مغزی وسط کانکتور پرس نموده سپس کانکتور اصلی را در محل خود قرار داده و اورینگ موجود را در محل خود (روی کابل و پایه BNC) توسط دستگاه BNCزن پرس می نماییم حال پس از انجام این مراحل و نصب دستگاه DVR با هارد مناسبی که داخل دستگاه تعبیه می گردد و تنظیمات آن و نصب کانکتورهای BNC ابتدای کابل های تصویر به ورودی های تصویر دستگاه DVR دی وی آر  و برقراری اتصال از خروجی تصویر دستگاه DVR به مانیتور مناسب، تصاویر دوربینهای مدار بسته نصب شده قابل رویت خواهد بود. در صورتی که تصاویر دوربین های مدار بسته را نداشتید می بایست به عیب یابی مراحل پرداخته تا عیب موجود رفع گردد.

DA

ترتیب مراحل نصب دوربین:

۱ـ جمع آوری اولیه اطلاعات مانند: بازدید از محل، تعداد دوربین های درخواستی و...

۲ـ مشخص نمودن نوع دوربین های مدار بسته مورد استفاده (دام – بولت – صنعتی) و اینکه آیا نیاز به دید در شب هست یا اینکه دید در روز کافیست.

۳‌ـ مشخص نمودن محل قرار گرفتن دستگاه DVR با توجه به ملاحظات حفاظتی و امنیتی و امکان کابل کشی و...

۴ـ تعیین سیستم تغذیه برق دوربین های مدار بسته (مرکزی یا مجزا به صورت نصب آداپتور).

۵ـ آماده سازی محل عبور کابل ها (سقف کاذب – کف – داکت و...).

۶ـ اجرای عملیات کابل کشی.

۷ـ اصلاح و انجام جزئیات مربوط به کابل کشی کواکسیال و برق.

۸ـ اصلاح و انجام جزئیات مربوط به وصل دستگاه دی وی آر DVR و ضبط تصاویر.

۹ـ گرفتن تصاویر دوربین های مدار بسته و تنظیمات آن در زاویه دید مناسب.

۱۰ـ آرایش مربوط به پشت دستگاه DVR و قرار دادن آن در محفظه مناسب (رک).

گردآوری، تنظیم و ارائه: توسط واحد تحقیقات شرکت مهندسی صنایع و تجهیزات آراد تصویر

شرکت نصب دوربین مدار بسته

خرید و فروش دوربین مدار بسته

خواندن 10146 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: آموزش نصب دستگاه NVR (ان وی آر) »

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4