کانکتور BNC در دوربین مدار بسته

منتشرشده در آموزش های سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

BNC1

در نصب دوربین مدار بسته یکی از اجزا مورد نیاز برای نصب، کانکتور BNC می باشد. در واقع پس از جانمایی و نصب دوربین مدار بسته در مکان مورد نیاز و اتمام عملیات کابل کشی کواکسیال و برق، کانکتور BNC در دو طرف هر کابل کواکسیال (کابل تصویر) مربوط به هر دوربین مداربسته نصب می گردد. کانکتورهای BNC نصب شده در یک طرف به دوربین و در طرف دیگر به دستگاه دی وی آر DVR متصل خواهند گردید، تا انتقال تصویر از دوربین مدار بسته به دستگاه دی وی آر DVR میسر گردد. کیفیت مناسب کانکتورهای بی ان سی BNC و نصب صحیح آن می تواند در داشتن تصاویری با کیفیت مناسب تر موثر باشد. انواع کانکتور های بی ان سی BNC عموما به دسته: ۱ـ کانکتور بی ان سی BNC پرسی، ۲ـ کانکتور بی ان سی BNC لحیمی، ۳ـ کانکتور بی ان سی BNC پیچی، تقسیم می شوند.

BNC4

۱ـ کانکتور بی ان سی BNC پرسی: این کانکتورها از سه قطعه مجزا تشکیل شده اند که شامل یک اورنیگ استوانه ای شکل، برای اتصال پایه کانکتور بی ان سی  BNC و کابل کواکسیال می باشد. قطعه دوم یک سرسوزنی شکل است که مغزی کابل کواکسیال داخل این قطعه سوزنی قرار گرفته و پرس می گردد و قطعه سوم خود کانکتور بی ان سی BNC بوده که با قرار گرفتن مغزی داخل آن و پرس نمودن اورنیک استوانه ای شکل روی شیلد و انتهای پایه کانکتور بی ان سی  BNC و کابل کواکسیال توسط آچار BNCزن، نصب کانکتور بی ان سی BNC در سر کابل کواکسیال کامل می گردد.

۲ـ کانکتور BNC لحیمی: این نوع کانکتورها معمولا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند در واقع به علت نیاز به لحیم کاری و صرف وقت و زمان بیشتر، نصابها از استفاده آن صرف نظر می نمایند اما این نوع از کانکتورهای بی ان سی BNC در صورت استفاده کمتر دچار قطعی می گردند.

BNC2

۳ـ کانکتور بی ان سی BNC پیچی: این نوع کانکتورها مانند فیش های آنتن تلویزیون بوده و نصب آن از دو نوع کانکتور دیگر، آسان تر و به زمان و دقت کمتری در هنگام نصب نیاز دارد.

ردآوری و تنظیم و ارائه: توسط واحد تحقیقات شرکت مهندسی صنایع و تجهیزات آراد تصویر

خواندن 2057 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4