چگونگی کارشناسی برای نصب دوربین مدار بسته(قسمت اول)

منتشرشده در بین المللی
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

اگر از پنج متخصص سیستم های نظارتی در مورد اینکه چگونه یک دفتر اداری را با این سیستم ها پوشش دهیم بپرسیم. ۵ روش متفاوت را پیشنهاد خواهند داد. اگرچه یکی از رایج ترین کاربردها در صنعت نظارتی، سیستم های نظارتی ادارات هستند، اما در جانمایی دوربین مدار بسته آنها از طراحی و برنامه ریزی که اساس آنها تهدیدهای واقعی در این محیط ها می باشد، بهره ای گرفته نمی شود. اکثر این جانمایی ها،مناطق مهم یک ساختمان را پوشش نمی دهند. در این راهنما، ملاحظات طراحی سیستم های نظارتی برای ادارات، تهدیدهای رایج در ساختمان، ملاحظات شبکه ای، محل نصب دوربین مدار بسته، استفاده از منابع مشاهده تصاویر و انتخاب محصول را با هم مرور خواهیم نمود.

ucm stg cnt 055188 - Copy

تهدیدهای معمول

با اینکه اندازه، طراحی و فعالیت های اداره ها و شرکت ها با یکدیگر متفاوت است، فضای ساختمان ها شباهت های زیادی نیز به یکدیگر دارند.

نگرانی های مشترک:

سرقت توسط کارمندان: از تهدیدهایی که هزینه زیادی به همراه دارند و اغلب نادیده گرفته می شوند، سرقت توسط کارمندان است. اینگونه سرقت می تواند به سادگی سرقت وسایل اداره باشد. اما مواردی که کارمندان تجهیزات بزرگتر را مانند لپ تاپ ها، کامپیوترها، پرینترها، مانیتورها به سرقت می برند، معمول نیستند. خیلی از وسایلی که دزدیده می شوند و لزوما گران قیمت نیستند، اما در طولانی مدت بر میزان سود شرکت بسیار اثرگذار خواهند بود.

سرقت: با توجه به تعداد زیاد تجهیزات کامپیوتری در اداره ها، اغلب هدف اول سارقان قرار می گیرند. این مشکل وقتی اداره در طبقات همکف قرار گیرد خیلی شدیدتر می شود. به این دلیل که دسترسی سارقان به پنجره ها و شکستن و ورود آنها به ساختمان بدون شناخته شدن خیلی راحت تر خواهد شد.

تخریب اموال عمومی: آسیب به تجهیزات سبب تحمیل هزینه های سنگین تعمیرات می شود. پنجره های شکسته، نقاشی های روی دیوار، آسیب به سیستم روشنایی و مناظر از این قبیل موارد هستند.

امنیت کارمندان: کارکنان اداره نیز ممکن است زمانی که محل کار را ترک می کنند و یا وارد می شوند، هدف مجرمان قرار گیرند. به خصوص در تاریکی شب و یا هوای گرگ و میش.

مسئولیت پذیری و تعهد: شکایت هایی از قبیل افتادن و سرخوردن در چند سال اخیر از سوی مشتریان افزایش یافته است. این مشکلات اغلب گریبان گیر شرکت های بازرگانی است که به روی عموم مردم مانند مشتریان، بازاریان و دگران باز هستند و یا حتی پیاده روی خصوصی دارند. در این موارد مسدولیت پذیری در برابر این شکایات نیز یکی دیگر از نگرانی ها خواهد بود. اگرچه موارد بالا معمول ترین تهدیدات هستند هر اداره ای منحصر بفرد است و شرایط محیطی اش باید جداگانه بررسی شود. برای مثال تجهیزاتی که به صورت ۲۴/۷ به کارمندان تخصیص داده می شود، کمتر در معرض مورد سرقت واقع شدن و خراب شدن قرار می گیرند. اگرچه کارمندانی که در شب رفت وآمد می کنند ممکن است طعمه ای برای زورگیران باشند.

98107445706604090216

موقعیت های قرارگیری معمول دوربین مدار بسته

با توجه به تهدیداتی که ادارات ذکر شد، چند موقیت خاص در ادارات وجود دارد که دوربینهای مدار بسته معمولا در آنجاها نصب می شوند.

ورودی اداره ها: به طور معمول، در قسمت ورودی ساختمان برای در نظر گرفتن آمد و رفت ها دوربین مدار بسته نصب خواهد شد. ممکن است این ورودی به شکل تک ورودی باشد و با چندین ورودی؛ برای مثال برای کارمندان جداگانه، برای ارباب رجوع ها و همچنین ورودی محوطه های پشتی، این درها برای کنترل تهدیدهای ورودی و خروجی با دوربین مدار بسته پوشش داده می شود. سرقت کارمندان از این طریق احتمالا شناسایی خواهد شد. از آنجا که این مناطق در طول روز باز هستند و معمولا قفل نمی شوند، نقطه ابتدایی سرقت برای مجرمان هستند. اصولا این مناطق با دوربین مدار بسته داخلی پوشش داده می شود، با دید مرکزی بر روی مناطق ورودی. دوربین مدار بسته ''رنج دینامیک وسیع'' در مواقعی که محل مورد نظر در معرض نورهای شدید پس زمینه قرار دارند، باید نصب شوند. همچنین کاربران ساختمان هایی که آیفون برای ورودی دارند، باید آن را با سیستم نظارتی مجتمع نمایند. تصاویر این دوربینهای مدار بسته به احتمال زیاد توسط کارکنان قسمت پذیرش و محافظان که رفت و آمدها را برای اتفاق های احتمالی زیرنظر می گیرند یا به سادگی مشاهده می کنند که چه کسی در پشت درب قرار گرفته است. به صورت زنده دیده می شوند.

Animal-Rights-Watch-ARW-5793

لابی های آسانسورها: در ساختمان های چند طبقه، عواملی که بر ورودی های طبقات بالا اثر می گذارند، ممکن است به لابی های آسانسورها در طبقات بالاتر که نقطه ورودی به هرکدام از این طبقات هستند، کشیده شوند. این مساله در ساختمان ها و اداراتی که امنیت بالایی نیاز دارند بیشتر مورد نظر است. جایی که موضوعات و سوژه ها به طور مجازی در حالی که بین طبقات جابجا می شوند زیر نظر گرفته می شوند. ساختمان های دیگر خیلی ساده تنها قسمت های ورودی و خروجی را در نظر می گیرند. هربار که مالکی برای ساختمانش درخواست دوربین مدار بسته هایی در اتاقک های آسانسور را بدهد، از آنجایی که این دوربینهای مدار بسته به روش های انتقالی بی سیم و یا کابل بندی های مخصوص و انواع خاصی از دوربینهای مدار بسته نیاز دارند، پیچیدگی و هزینه زیادی را به سیستم می افزاید.

ردآوری و تنظیم و ارائه: توسط واحد تحقیقات شرکت مهندسی صنایع و تجهیزات آراد تصویر

خواندن 4773 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4