چگونگی کارشناسی برای نصب دوربین مدار بسته(قسمت دوم)

منتشرشده در بین المللی
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

قسمت خارج ساختمان: دوربینهای مدار بسته که در بیرون ساختمان نصب می شوند، به طور معمول برای نشان دادن تخریب اموال و سرقت ها به کار می روند. این دوربینهای مدار بسته بیشتر مواقع در بالای ساختمان در گوشه های آن نصب می شوند و دیوارهای اطراف را نشانه می گیرند. لزومی به پوشش صد درصد هر دیواری وجود ندارد، به این خاطر که اینگونه موارد در مکان هایی عمومی مانند مناطق مسکونی روشن و یا جاده های اصلی بسیار کمتر اتفاق می افتد. در این موارد نقاطی از مکان های عمومی که در تیرس قرار ندارند، مدنظر هستند. اگر افتادن و یا لیز خوردن نیز بخواهد زیر نظر گرفته شود، دوربینهای مدار بسته بیرونی بایستی محل های عمومی مانند پیاده روها را نیز زیرنظر قرار بگیرند. این دوربینهای مدار بسته معمولا به هدف جرم شناسی مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا شرکت ها در شب ها اغلب تعطیل هستند، که اکثر اتفاقات در شب ها اتفاق می افتند. اگر بودجه برای تأمین هزینه ها یک نگرانی باشد، در اینجا یک لیست از دوربینهای مدار بسته بیرونی با قیمت پایین ارائه می شود که به طور قطع مفید واقع خواهد شد.

LUX

پارکینگ ها و گاراژها: بیشتر اداراتی که پارکینگ اختصاصی و گاراژهای بزرگ دارند، خواستار پوشش کامل این نواحی هستند، به خصوص در مواقعی که کارمندان در ساعات شب در رفت و آمد هستند. همانطور که می دانیم پوشش خوب و کامل پارکینگ ها به خاطر عدم روشنی کامل بسیار سخت است. علاوه بر این، وسعت این مناطق نیز پوشش آنها را با رزولوشن قابل استفاده دشوارتر می سازد. دوربین مدار بسته تحت شبکه آی پی IP مگاپیکسل بالا، با وجود محدودیت هایی که دارند از قبیل فریم ریت پایین، تک رنگ بودن یا فقط رنگی بودن و حساسیت کمتر به نور طبیعی برای پوشش پارکینگ ها به کار می روند. کاربران اغلب دوربین هایی با رزولوشن کمتر (۱-۲ مگاپیکسل) با میدان دیدهای کوچک تر نصب می کنند. IPVM تست های ویژه ای در خصوص پارکینگ ها و گاراژها انجام داده است که درباره انتخاب دوربین مدار بسته مفید خواهد بود.

مراکز داده: در ادارات و ساختمان هایی که مراکز داده وجود دارد، رفت و آمدن ها اغلب موارد ضبط می شوند. این امر تعداد کسانی که وارد این مرکز می شوند، زمان ورود آنها و فعالیت هایی که انجام می دهند را مشخص خواهد کرد. اگر موردی از سرقت داده ها و یا دستکاری در تجهیزات تشخیص داده شود، این اطلاعات مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بیشتر مواقع در این مراکز نظارت ویدئویی و سوئیچ های شبکه قرار می گیرند. وجود دوربینهای مدار بسته در مراکز داده در جلوگیری از وقوع دستکاری در سیستم ها بسیار مفید خواهد بود.

ss

انبار فروشگاها: پوشش نظارتی انبارها دو هدف در پی دارد. نخست اینکه این منطقه برای سارقان بسیار مناسب است، از آنجا که سرقت اجسام بزرگ از طریق درهایی که به بالا باز می شوند بسیار آسان تر از طریق درهای دیگر است. دوم اینکه رکوردی از آمد و شدها، محموله ها ثبت خواهد شد. در این نوع محل ها، دوربین های مدار بسته دینامیک واید مورد نیاز است، زیرا دربهای اتوماتی که به بالا باز می شوند، وقتی باز هستند نورهای پس زمینه قوی ای ایجاد می کند. یک دوربین مدار بسته اضافی در انبارها احتمالا از سرقت محموله های دارویی چند میلیون دلاری جلوگیری خواهد کرد.

اداره ها: برخی از ادارات علاوه بر نقاطی که ذکر شد، ترجیح می دهند در فضای داخلی اداره نیز دوربینهای مدار بسته را جاسازی نمایند که بسیار هم بحث برانگیز بوده است. دوربینهای مدار بسته ممکن است بر رفتار کارمندان اثر بگذارند، آنها حتی ممکن است دوربینهای مدار بسته نظارتی را خاموش و یا غیرفعال کنند. هرچند اگر خطری از لحاظ قانونی وجود داشته باشد، چاره ای جز قرار دادن دوربینهای مدار بسته در داخل فضای اداره نیست. در چنین شرایطی اگر هدف زیرنظر گرفتن فعالیت کارمندان نباشد، اپراتورها میدان دید را جدا کرده و یا فضای کار کارکنان را اگر ممکن باشد می پوشاند.

ملاحظات شبکه ای: همانطور که در مثال ها دیده می شود، برای استفاده از دوربین های آی پی در اداره ها بایستی از یک شبکه اختصاصی به همان صورت که در گزارش استفاده از شبکه منعکس شد، بهره برد. شبکه محلی نظارتی و ضبط محلی سازمان معمولا به یکدیگر متصل هستند. معمولا کارکنان با شبکه سازمان به ویدئوهای دوربینهای مدار بسته نظارتی دسترسی دارند. اگر دسترسی از راه دور و اپلیکشن های تلفن همراه مورد نظر باشد، سیستم های نظارتی از طریق اینترنت نیز باید موجود باشند.

cccam-Radinpars min

مشاهده ویدئوها

اینکه چگونه ویدئوها مشاهده شوند به وسعت سازمان تحت نظارت برمی گردد. در ادارات کوچک، تصاویر به ندرت مشاهده می شوند، در عوض از آنها برای اهداف جرم شناسی استفاده می شود. کارکنان قسمت پذیرش و یا مدیران نیز می توانند از مانیتورهای اختصاصی برای مشاهده گاه به گاه ویدئوها استفاده نمایند. در سازمان های متوسط تا بزرگ نیز فرآیند دیدن ویدئوها ممکن است جزئی تر باشد. بسیاری از سازمان های بزرگتر کارمندان تمام وقتی دارند که به طور مرتب تمام ویدئوها را تماشا می کنند. اگر ساختمان تحت نظارت تنها یکی از مکان های یک شرکت چند ساختمانه باشد، ویدئوها می توانند از راه دور در یک فرمان نظارتی مرکزی مشاهده گردند. در اداره های کوچک، مدیران و صاحبان از اپلیکشن های موبایل نیز می تواند استفاده کنند. به این صورت که زمانی که در اداره نیستند، اگر اتفاق مهمی رخ داد بتوانند از طریق تلفن همراه آنها را دنبال نمایند. در ادارات بزرگ تر که کارمندانی برای این منظور استخدام شده اند، دیگر این روش کاربردی نخواهد داشت.

خریداری

بیشتر مواقع، اداره های خصوصی با مشاوره با تک فروشان تجهیزات را خریداری می نمایند. بدون اینکه هیچ فرآیند رسمی درخواست پیشنهاد را بگذارنند. اما برخی ترجیحا یا براساس خط مشی کمپانی به نظرات مختلف نیاز دارند. تعداد کمپانی هایی که این مرحله را می گذارنند، معدود می باشند. مالکانی که به نظرات مختلف نیاز دارند بایستی با سخت کوشی و جدیت پیشنهادها را بررسی نمایند و از آنجا همگی بسیار به هم شباهت دارند، بایستی اطمینان حاصل نمایند که انتخاب نهایی از لحاظ نوع، مدل، رزولوشن دوربین مدار بسته، و همچنین برنامه ضبط، نرخ فریم و مدت نگهداری ویدئوها و راه اندازی سیستم صحیح باشد. کاملا واضح است که هزینه این سیستم کاملا به اندازه، طرح و سطح امنیت مورد نیاز ملک بستگی دارد.

ردآوری و تنظیم و ارائه: توسط واحد تحقیقات شرکت مهندسی صنایع و تجهیزات آراد تصویر

خواندن 3260 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4