مطالعه راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته

منتشرشده در آموزش های سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

AX VORODI

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب دوربین مدار بسته مناسب، مطالعه راهنمای کاتالوگ های دوربین مداربسته در هنگام خرید، با توجه به نیاز در محل نصب دوربین مدار بسته می باشد برای انجام این کار، می بایست با اصطلاحات رایج موجود در این کاتالوگ ها کمی آشنا شوید.

نمونه کاتالوگ دوربین مداربسته آنالوگ

در نمونه کاتالوگ اولی یکی از دوربین های مدار بسته آنالوگ CNB را با مدل WCL-21S بررسی می نماییم.

NORMAL RESOLUTION

HIGH RESOLUTION

MODEL

NTSC             PAL               NTSC                             PAL

SIGNAL SYSTEM

1/3 IT CCD

IMAGE SENSOR

768(H) * 494(V)        752(H)*582(V) 510(H)*492(V)        500(H)*582(V)

EFFECTIVE PIXEL

15.625 KHZ

15.734 KHZ

SCANNING FREQUECY(H)

50 HZ

59.94 HZ

SCANNING FREQUECY(V)

420 TV LINES

600 TV LINES

RESOLUTION

1.0VP-P(75,COMPOSITE)

VIDEO OUTPUT

50DB MIN (AGC OFF)

S/N RATIO

BULIT-IN FIXED LENS,F=6MM (OPTION:12MM)

LENS

0.05 LUX(HIGH),0.01 LUX(NORMAL).0 LUX(IR LED ON)

MIN ILLUNINATION

INTELLIGENT IR, IR LES 36EA

IR LED

MAX 30M

IR LED VISIBLE RANGE

AUTO

WHITE BALANCE

AUTO

AGC

NTSC-1/60~1/120,000 SEC,PAL-1/50~1/120,000 SEC

SHUTTER SPEED

12V DC (+-10%)

SUPPLIED VOLTAGE

0.5A (MAX 6.0W)

POWER CONSUMPTION

78.0 * 150.0MM

DIMENSIONS

-10C TO +50C   / 30% TO 80% RH

OPERATING TEMPERATURE/HUMIDITY

-20C TO+60C/20% TO 90% RH

STORAGE TEMPERATURE/HUMIDITY

APPROX.800G

WEIGHT

       

SIGNAL SYSTEM: همانطور که قبلا در مقاله دوربین مداربسته آنالوگ اشاره شد دوربین های مداربسته آنالوگ، سیگنال را مطابق یکی از استاندارهای آنالوگ ارسال می کنند. دو استاندارد رایج در این زمینه PAL و NTSC هستند. این دوربین (CNB WCL-21S) هر دوی این استانداردها را پشتیبانی می کند. شایان ذکر است که به طور معمول، تمامی دوربین های مدار بسته آنالوگ از این دو استاندارد پشتیبانی می نمایند و ضرورتی برای داشتن این اطلاعات برای شما وجود ندارد.

WCL21S

Image sensor: این خصوصیت دقیقا به چیپ تصویر دوربین مداربسته اشاره می نماید. در این مثال چیپ تصویر یک چیپ با اندازه یک سوم اینچی و از سری IT CCD است. (اطلاعات بیشتر در رابطه با چیپ تصویر در مقاله چیپ دوربین مدار بسته برای مطالعه موجود است.)

EFFECTIVE PIXELS: این معلفه تعداد پیکسل های موجود و موثر بر روی چیپ تصویر دوربین مداربسته را نشان می دهد. قابل ذکر است که در دوربین های مدار بسته آنالوگ با توجه به ارسال اطلاعات از طریق استانداردهای آنالوگ، رزولوشن و وضوح تصویر در مقایسه با رزولوشن دوربین های تحت شبکه، IP و دیجیتال AHD مقداری کمتر خواهد بود.

 
SCANNIG FREQNECY(H):این مشخصه به پهنای باند فرکانس که برای سیگنال ویدئویی به صورت افقی مورد نیاز است اشاره دارد.

 SCANNIG FREQNECY(V): این مشخصه به پهنای باند فرکانس که برای سیگنال ویدئویی به صورت عمودی مورد نیاز است اشاره دارد.

Resolution: در این بخش میزان رزولوشن و وضوح تصویر مربوط به دوربین را به تیوی لاین نشان می دهد. دوربین CNB WCL-21S  دارای رزولوشن 600 TVL بوده و در صورت مساعد بودن شرایط محیطی که نصب دوربین مدار بسته در آنجا انجام شده این رزولوشن 650TVL این نیز افزایش می یابد (برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تیوی لاین در دوربین مداربسته را بخوانید)

VIDEO OUTPUT: این قسمت خصوصیات اهمی و ولتاژی سیگنال خروجی تصویر را بررسی می نماید. تمامی دوربین های مداربسته آنالوگ دارای خروجی 1VP-P می باشند به همین دلیل می توان هر دوربین مداربسته ای را به آسانی به هر دستگاه دی وی آر DVR با مدل های مختلف، متصل کرده و تصاویر را بر روی نمایشگر مشاهده نمود.

WCL-215

S/N RATIO: نسبت S به N یکی دیگر از خصوصیات مهم در دوربین مدار بسته می باشد در واقع این نسبت به میزان نویز الکترونیکی (نویز دانه های ریزرنگی) در تصویر چقدر است را نشان می دهد. داشتن نسبت سیگنال به نویز بالا نشان دهنده کم بودن سیگنال به نویز حداقل 50DP تصویری کم نویز خواهند داشت هر چقدر نور محیط کمتر باشد، دوربین، تصاویر را بیشتر تقویت می کند و در مقابل نویز الکترونیکی بالا می رود برای همین استاندارد حداقل این نسبت را نشان می دهد. که به نور حداقل مورد نیاز دوربین اشاره می نماید. یعنی در دوربین مداربسته فعلی برای نور 0.1 لوکس، نسبت سیگنال به نویزی برابر ۶۲ دسیبل خواهیم داشت که استاندارد است.

LENS: این مشخصه در رابطه با لنز دوربین مداربسته و فاصله کانونی آن به شما اطلاعات می دهد. دوربین مدار بستهCNB WCL-21S دارای لنزی ثابت با فاصله کانونی ۶ میلیمتر است. البته همانطوری که اشاره شد استفاده از لنزهای 2/8 تا 16 میلیمتر نیز به صورت اختیاری قابل نصب بر روی دوربین می باشد.

WCL-26

MIN Illunination: این مشخصه در دوربین مداربسته، حداقل میزان نور برای تشکیل تصویر در دوربین را نشان می دهد در واقع برای اندازه گیری میزان نور محیط و محل نصب دوربین مداربسته، از واحدی بنام لوکس استفاده می شود حداقل میزان لوکس مورد نیاز برای دوربین بولت دید درشب CNB WCL-21S، 0.1 لوکس نوری خواهد بود. پس از میزان لوکس از کد f1.2 استفاده شده که نشان دهنده میزان باز بودن دیافراگم دورین مدار بسته در زمان آزمایش آن بوده است. این مشخصه همچنین بیشتر میزان باز شدن دیافراگم را نیز نمایش می دهد. در برخی از دوربین های مداربسته نتایج آزمایش را باد دو عدد دیافراگم متفاوت نوشته می شود. در صورتی که دوربین f پایینی داشته باشد، اما به نور زیادی نیز نیاز نداشته باشد، تکنولوژی و حساسیت چیپ تصویر آن بیشتر خواهد بود. عبارت 0LUS WITH IR یعنی دوربین مدار بسته پس از روشن شدن IR یا همان دید در شب مادون قرمز، دوربین مداربسته نیازی به نور نخواهد داشت.

IR LED: این مشخصه در دوربین مدار بسته، تعداد LED موجود در دوربین بولت دید در شب CNB مدل WCL-21S را نشان می دهد که در واقع تعدادLED های IR دید در شب مربوط به این دوربین ۳۶ عدد می باشد.

WCL IR

IR LED visible Range: این خصوصیت به برد پرتاب نور مادون قرمز دید در شب مربوط به این دوربین اشاره داشته که این پرتاب نور حداکثر تا فاصله ۳۰متری از محل نصب دوربین مدار بسته می باشد. قابل ذکر است که برد مفید پرتاب نور معمولا حدود نصف این مقدار خواهد بود.

White Balance:این مشخصه در دوربین مدار بسته به قابلیت تنظیم نور سفید تابیده شده به سمت دوربین اشاره دارد که در این دوربین به صورت Auto می باشد.

AGC: این مشخصه در واقع مخفف اصطلاح Automatic Gain Control می باشد که قابلیت کنترل افزایش و یا کاهش جریان تصویر در دوربین مداربسته را کنترل می نماید.

WCL CATALOG

Shutter Speed: این مشخصه در واقع به معنای سرعت شاتر دوربین مدار بسته شاره دارد. هرچه سرعت شاتر دوربین مدار بسته بیشتر باشد، تصاویر در حرکت، کمتر تار خواهند بود. زمانی که نور ورودی دوربین کم می گردد، دوربین به صورت خودکار سرعت شاتر را کاهش می دهد تا به نور کمتری برای تشکیل تصویر در دوربین مدار بسته نیاز باشد (میزان نور مورد نیاز و سرعت شاتر دوربین با هم رابطه مستقیم دارند) در دوربین بولت دید در شب CNB مدل WCL-21S، سرعت شاتر در حداقل نور (0/1 لوکس) برابر یک ۵۰ام ثانیه و در بیشترین حالت برابر یک 120/000 ثانیه در استاندارد PAL می باشد در استاندارد NTSC، سرعت شاتر در حداقل نور (0/1 لوکس برابر ۶۰ام ثانیه و در بیشترین حالت برابر یک 120/000 ثانیه خواهد بود.

Supplied Voltage: این مشخصه در دوربین مداربسته به میزان ولتاژ مورد نیاز برای استفاده در این دوربین اشاره دارد که همان ۱۲ ولت DC می باشد. اکثر دوربین های مداربسته با ولتاژ کار ۱۲ ولت DC تغذیه می شوند.

Power Cosumption: این خصوصیت به توان مصرفی دوربین مدار بسته بولت دید در شب CNB مدل WCL-21S که در بالاترین حالت، توان مصرفی ۶ وات را دارد، اشاره می نماید.

Dimensions: این خصوصیت به اندازه بدنه دوربین مداربسته اشاره دارد که در این دوربین 150 در 78  میلیمتر می باشد.

Operating Temperature/Humidity: این خصوصیت به دمای محیط و میزان رطوبت در محل نصب دوربین مداربسته بولت دید در شب CNB WCL-21S که در دمای بین -20 درجه تا 50 درجه سانتی گراد و میزان رطوبت از ۲۰ %  تا ۹۰ % مجاز می باشد اشاره دارد.

Weight: این خصوصیت به وزن دوربین مدار بسته بولت دید در شب CNB مدل WCL-21S به مقدار ۸۰۰ گرم اشاره دارد.

شرکت صنایع و تجهیزات آراد تصویر به عنوان یکی از اصلی ترین وارد کنندگان محصولات سیستم های حفاظتی مدار بسته کره ای با قیمت مناسب شما را به خرید دوربین مدار بسته CNBو دوربین مدار بسته MICRONIX کره ای دعوت می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

خواندن 4533 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4