کارایی IR CUT در دوربین مدار بسته

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)


IR CUT قطعه ای است که برای ایجاد تصاویر بهتر و با کیفیت بر روی لنز دوربین مدار بسته نصب می گردد. در واقع IR CUT یک فیلتر دوربین مدار بسته است که امواج نوری مزاحم را در طول روز، هنگام تصویربرداری توسط دوربین مدار بسته، از آن دور می نماید.

وظیفه IR CUT چیست؟

دوربین های مدار بسته دید در شب طوری ساخته می شوند که بتوانند به جز امواج نور مرئی، امواج مادون قرمز یا IR را هم نمایش دهد. در واقع وجود این قابلیت امکان دید در شب IR را برای دوربین مدار بسته فراهم می کند. دوربین های دید در شب با تصویربرداری در طول شب از طریق LEDهای مادون قرمز، محیط محل نصب دوربین های مدار بسته را روشن کرده و تصاویر را در طول شب دریافت می کنند.

CUT6

اما این موضوع مشکلی را برای دوربین های مدار بسته به وجود می آورد زیرا در طول روز که دوربین مدار بسته برای ارسال تصاویر، نیازی به امواج مادون قرمز ندارد هم، این امواج را جذب می کند. با عنایت به این نکته که حجم امواج مادون قرمز در طول روز خیلی زیاد است و جذب آنها باعث می گردد که رنگ و نوربندی دوربین مدار بسته نصب شده، غیر طبیعی به نظر برسد و در تصویر دوربین مدار بسته اشکال اساسی ایجاد گردد، لذا برای رفع این مشکل به وجود آمده از فیلتر IR CUT در دوربین مدار بسته دید در شب استفاده می کنند.

CUT3

 

IR CUT چگونه عمل می کند؟

عملکرد فیلتر IR CUT بسیار ساده است. در واقع این فیلتر تمام امواج مادون قرمز در محیط را جذب کرده و تنها اجازه عبور نور مرئی را به  لنز دوربین مدار بسته می دهد. با فعال شدن این فیلتر در طول روز امکان عبور نور مادون قرمز و رسیدن آن به چیپ تصویر دوربین مدار بسته وجود نخواهد داشت و در طول شب که هوا تاریک است،LED های IR دوربین مدار بسته دید در شب فعال شده و متعاقبا فیلتر IR CUT غیر فعال می گردد و امکان دیدن امواج مادون قرمز به وجود می آید. در بیانی ساده تر باید گفت که IR CUT FILTER نوعی فیلتر نصب شده بر روی دوربین مدار بسته برای دید بهتر در هنگام شب و روز از طریق سوئیچ شدن است.

خواندن 4202 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4