اتاق مانیتورینگ در دوربین مدار بسته

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

 

یکی از مهمترین موارد در طراحی اصولی و حرفه ای پروژه های سیستم های حفاظتی دوربین های مدار بسته، پیش بینی اتاق مانیتورینگ مجهز به تجهیزات با کیفیت برای مشاهده هر چه بهتر تصاویر ارسالی از محیط نصب دوربین های مدار بسته برای کنترل و نظارت دقیق تر در مراکز عمومی و پرتردد همانند مترو، خیابان ها، پاساژها، ادارات و سازمان های بزرگ، پادگان ها و مراکز نظامی، بیمارستان ها و... به طور معمول از تعداد زیادی دوربین مدار بسته، جهت رویت وقایع در این محیط ها استفاده می گردد. این دوربین های مدار بسته به دسته های ۱۶ یا ۳۲ تایی گروه بندی شده و در مانیتورهای مجزا نمایش داده می شوند.

MANITOR

فرض کنید در بیمارستانی ۱۲۸عدد دوربین مدار بسته نصب و راه اندازی شده است و به واسطه اهمیت و حساسیت کنترل و نظارت دقیق، می بایست به صورت ۲۴ ساعته به صورت شبانه روزی این تصاویر توسط اپراتورها مشاهده گردد.

در صورتی که هر اپراتور به ۲ مانیتور و یا نمایشگر تلویزیونی نگاه نماید و در هر مانیتور ۳۲ تصویر دوربین مدار بسته نمایش داده شود، برای مانیتورینگ کل دوربین های مدار بسته نصب شده به ۲ اپراتور و ۴ مانیتور نیاز خواهیم داشت.

در واقع معمولا برای نمایش این تصاویر از دو یا سه سایز مانیتور استفاده می شود. در ماینتورهای بزرگ تر تصاویر ۱۶ یا ۳۲تایی از دوربین های مدار بسته نمایش داده می شود و در مانیتورهای کوچک تر تصویری که اهمیت بیشتری دارد به صورتی تکی نمایش داده می شود. حال فرض نمائید اپراتوری در حال مشاهده ۳۲ تصویر همزمان دوربین مدار بسته است و در تصویر دوربین شماره ۸ اتفاقی می افتد، اپراتور می تواند به سرعت تصویر دوربین شماره ۸ را در مانیتور ۲۰ اینچی که روی میز قرار دارد به صورتی واضح از نزدیک و در اندازهی بزرگتر مشاهده نماید.

همچنین اپراتور می تواند لنز دوربین های اسپیددام و یا دوربین های زوم دار نصب شده را به حرکت در آورده و در نقطه مورد نظر، تصویر را بزرگتر نموده و با دقت بالاتری به مشاهده جزئیات موجود در تصویر بپردازد.

MON

در دوربین های مدار بسته گردان یا دوربین های اسپیددام، اپراتور می تواند در اتاق کنترل مرکزی با استفاده از دستگاه های کیبرد کنترلر، مسیر و جهت دوربین اسپیددام را تغییر داده و یا آنها را بچرخاند. در واقع این عمل می تواند به شکل دستی و یا اتوماتیک هم انجام گیرد همچنین اپراتور می تواند با مدیریت تصاویر مانیتورهای طبقات دیگر، در بعضی از ساعت های خاص، اجازه مشاهده تعدادی از تصاویر دوربین های مداربسته را به نگهبانی یا قسمت های دیگر هم بدهد.

اپراتور می بایست ساعات زیادی را برای رویت و کنترل تصاویر مدار بسته در اتاق مانیتورینگ سپری نماید، بنابراین فضای اتاق مانیتورینگ باید از لحاظ رفاهی، راحتی و آسایش به نحوی باشد که از کیفیت کار اپراتور کاسته نشود.

رعایت مواردی چون راحتی صندلی اپراتور و وجود دمای مناسب و همچنین تهویه ایده آل و فضایی برای خواب و استراحت و... می بایست در طراحی اولیه اتاق مانیتورینگ توسط طراح در نظر گرفته شده باشد. رعایت این موارد می تواند تأثیرات مهمی در بهره وری و افزایش راندمان کار اپراتور ایجاد نماید.

NM

به همین منظور شرکت صنایع و تجهیزات آراد تصویر با سابقه انجام پروژه های بیمارستانی متعدد و تأمین تجهیزات دوربین های مدار بسته مختص به اینگونه مراکز، آماده ارائه مشاوره، بازدید و طراحی اولیه پروژه های بیمارستانی و مراکز درمانی و فروش تجهیزات مدار بسته با کیفیت عالی از برندهای MICRONIX و CNB کره ای و همچنین نصب و راه اندازی اینگونه تجهیزات و طراحی و مهیا نمودن اتاق های مانیتورینگ مجهز به تجهیزات مدرن امروزی می باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های دفتر مرکزی تماس حاصل فرمائید.

خواندن 6605 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4