مقایسه NVR و دستگاه سرور در سیستم های مدار بسته تحت شبکه

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)


به طور معمول برای ضبط و مدیریت تصاویر دوربین های مدار بسته در سیستم مدار بسته تحت شبکه از دستگاه های NVR و یا سرورهای کامپیوتری استفاده می گردد. این دستگاه ها هر کدام به تنهایی دارای مزیت هایی هستند که کاربری خاص آنها را در یک پروژه مشخص می نماید.
دستگاه NVR
همانطوری که توضیح داده شد، دستگاه NVR یک سرور تخصصی سیستم مدار بسته تحت شبکه بوده که وظیفه ضبط و پردازش تصاویر ارسالی از دوربین های مدار بسته تحت شبکه را بر عهده دارد. این دستگاه صرفا در سیستم های مدار بسته تحت شبکه کاربرد داشته و دوربین های مدار بسته در سیستم آنالوگ را پشتیبانی نمی کند.

SERVER
دستگاه SERVER
در واقع دستگاه سرور در سیستم مدار بسته تحت شبکه، یک کامپیوتر با قدرت پردازش و گرافیک بالاتر می باشد. این کامپیوترها، تصاویر دوربین های مدار بسته را از طریق یک شبکه دریافت و ضبط و پردازش می کنند. با نصب نرم افزارهای مخصوص این دستگاه ها (نرم افزار بر روی سرور نصب می شود) امکان نمایش و دسترسی به تصاویر دوربین های مدار بسته تحت شبکه برای شما فراهم خواهد شد.
مقایسه ساختاری: نصب دستگاه NVR در مقایسه با نصب سرورهای کامپیوتری به مراتب آسان تر بوده و تنها کافیست که کابل های شبکه را به دستگاه NVR متصل نمائید که در واقع به این عمل ست نمودن IP دوربین با دستگاه NVR گفته می شود. دستگاه NVR یک دستگاه اختصاصی برای استفاده در سیستم های مدار بسته تحت شبکه بوده لذا تمامی تنظیمات مورد نیاز برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه را دارا بوده و به راحتی می توان از آنها استفاده نمود. اما سرورهای کامپیوتری نیاز به نصب نرم افزار و برنامه های مرتبط با دوربین های مدار بسته تحت شبکه و تنظیمات مخصوص به آن را داشته که کمی کار را پیچیده تر می نماید.
در صورت POE بودن دستگاه NVR نیاز به نصب سوئیچ POE به صورت کلی حذف شده و هزینه های پروژه کاهش خواهد یافت. در واقع دستگاه های NVR این توانایی را دارند که در کنار ضبط و نمایش تصاویر تغذیه دوربین های مدار بسته را نیز بر عهده داشته باشند. به شرطی که دستگاه شما دارای خروجی های POE باشد این کار میسر خواهد بود، به همین علت دستگاه های POE دار معمولا کمی گران قیمت تر از دستگاه های NVR عادی می باشند.
در صورتی که بخواهید از سرورهای کامپیوتری به صورت POE استفاده نمائید می بایست از سوئیچ های POE که به نسبت پرهزینه ترند استفاده کنید.

SER5
نرم افزارها: دستگاه های NVR معمولا دارای یک نرم افزار ساده و بسیار محدود هستند. در واقع این نرم افزارها تنها ساده ترین تنظیمات و امکانات را در اختیار کاربر قرار می دهند. در صورت لزوم استفاده از نرم افزارهای پیشرفته در سیستم دوربین مدار بسته تحت شبکه حتما می بایست از سرورهای کامپیوتری استفاده گردد.
دستگاه های NVR در سیستم مدار بسته شبکه از تعداد پورت های مشخصی برای اتصال به دوربین های تحت شبکه برخوردارند که در صورت نیاز به افزایش دوربین ها در محل نصب دوربین های مدار بسته، می بایست از یک دستگاه NVR جدید استفاده گردد. اما اگر از سرورهای کامپیوتری استفاده کرده باشید می توانید در صورت نیاز دوربین های مدار بسته جدیدی نصب نمائید. البته این افزایش تعداد دوربین ها تا زمانی که پهنای باند شبکه و قدرت پردازش سرور دچار خللی، نشود میسر بوده و در غیر این صورت می بایست پهنای باند مورد نیاز را برای دوربین های جدید در شبکه ایجاد نمود.

SERVER12
از دستگاه های سرور کامپیوتری علاوه بر استفاده در سیستم مدار بسته تحت شبکه به طور هم زمان می توان در چند کاربری دیگر نیز بهره ببرید اما دستگاه NVR به صورت اختصاصی برای استفاده در سیستم مدار بسته تحت شبکه طراحی شده و کاربرد دیگر ندارد.
در پایان باید اشاره نمود که به علت کمتر بودن هزینه و قیمت دستگاه های NVR، استفاده از این دستگاه ها در پروژه های کوچکتر رایج بوده و در صورت نیاز به افزایش تعداد دوربین های مدار بسته تحت شبکه در پروژه های گسترده تر، به ویژه نیاز دسترسی به امکانات خاص نرم افزاری، استفاده از سرورهای کامپیوتری به مراتب مناسب تر خواهند بود.

خواندن 4028 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4