(Digital noise reduction ) در دوربین مدار بسته چیست؟(DNR)

منتشرشده در آموزش های سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

در دوربین های مدار بسته از تکنولوژی دیجیتالی استفاده شده که باعث کاهش نویز در تصویر می شود در واقع این تکنولوژی کاهنده دیجیتال نویز تصویر، دوربین های مدار بسته DNR نام دارد.

DNR1

نویز تصاویر در دوربین های مدار بسته انواع مختلفی دارد. اما شایع ترین آن نویز مربوط به نسبت سیگنال به نویز دوربین (S/N) است که در صورت کم نور بودن محیط نصب، خود را به صورت نقطه های کوچک در تصویر دوربین مدار بسته نشان می دهد. مکانیزم DNR با شناسایی دیجیتال این نویز در کاهش آن اثر گذار بوده و این عمل در واقع تنها به وسیله یک مکانیزم دیجیتال انجام می گیرد و مکانیزم نویزگیری مغناطیسی در دستگاه وجود ندارد. در نتیجه این مکانیزم تأثیری بر روی نویزهای مغناطیسی که معمولا به صورت موج در تصویر دوربین مداربسته مشاهده می گردد، نخواهد داشت.

DN

به عبارتی دیگر دوربین های مدار بسته ای که از تکنولوژی DNR بهره مندند با استفاده از فیلترهایی نویزهای تصویر دوربین مدار بسته را حذف می کنند و با حذف این نویزها، باعث افزایش کیفیت و رزولوشن و شفافیت تصاویر دوربین های مدار بسته می گردند.

D

ممکن است در هنگام خرید دوربین مدار بسته ای که به تکنولوژی DNR مجهز است با پرداخت هزینه بیشتری نسبت به دوربین های مدار بسته ای که فاقد این تکنولوژی می باشند مواجه شوید اما با گذشت زمان و با کاهش هزینه های برق مصرفی که برای روشن کردن محیط یک پارکینگ یا هزینه یک پروژکتور مادون قرمز که برای فراهم نمودن نور مناسب در محیط نصب یک دوربین معمولی مورد نیاز است، این پرداخت هزینه اولیه جبران شده، در نتیجه خرید دوربین های مدار بسته DNRدار در طول زمان مقرون به صرفه تر خواهد بود.

خواندن 2489 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4