راهنمای خواندن کاتالوگ دستگاه DVR

منتشرشده در آموزش های سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

راهنمای خواندن کاتالوگ دستگاه DVR

یکی از اساسی ترین الویت های کارشناسان و مشتریان سیستم های دوربین مدار بسته، خواندن کاتالوگ دستگاهDVR و دریافت اطلاعات کامل در رابطه با کارکرد دستگاه و روش مناسب استفاده از دستگاه ضبط DVR می باشد برای روشن شدن این موضوع به شرح مختصری از آن می پردازیم.

کاتالوگ دستگاه DVR.

در این جدول به شرح کاتالوگ DVR CNB مدل 4848 می پردازیم.

توضیحات

مشخصه

H264

Video compression

16CH

Video in put

BNC (1.0 VP-P,75Ω),PAL/NTSC self-adapitve

Video in put interface

G.711 u

Audio compression

4CH,RCA (2.0 VP-P,1KΩ)

Audio in put

1CH.RCA (2.0 VP-P,1KΩ)(using the audio input)

Tow-way audio in put

ResolutionL1080P:1920*1080*60HZ),(SXGA1280*1024*60HZ),(720P:1280*720*60HZ)

HDMI/VGA OUT PUT

1CH,BNC(1.0 VP-P,75Ω),resolution:pal:704*756,NTSC:764*480

CVBS OUT PUT

16CH BNC (1.0 VP-P,75Ω)

Video loop out (optional)

16CIF/2CIF/CIF/QCIF

Encoding resolution

25fps (p)/30fps (N)

Frame rate

Kbps~2048*kbps,or userdefined (MAX.3072 kbps-32)

Video bit rate

4CH,RCA (Linear,1kΩ)

Audio out put

64kbps

Audio out put

Support:sub-stream:CIF/QCIF@25fps (P) 30fps (N)

Dual - stream

Video,Video ∞ Audio

Stream type

16CH

Synchronous Play back

8TB

HDD capacity

1Rj 45 10M/100M Ethernet interface

Network interface

1XRS-485 interface,half - duplex

Serial interface

2*USB 2.0

USB interface

12VDC

Power supply

20w ≥

Consumption

10 C ~ +55C-

Working temperature

10% ~ 90%

Working humidity

Standalone 1U chassis

chassis

400*350*45

Dimensions (W*D*H)

3/5 Kg

Weight


VIDEO COMPRESSION: این مشخصه به روش فشرده سازی تصاویر دوربین مدار بسته در دستگاه DVR اشاره می نماید. امروزه بیشتر DVRها ازروش H.264 استفاده می کنند. این روش یکی از کارآمدترین روش های فشرده سازی تصاویر دوربین مداربسته به شمار می رود (برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله H.264 و کاربرد آن در دوربین مداربسته را بخوانید)

VIDEO IN PUT: این مشخصه به تعداد ورودهای تصویر دستگاه DVR اشاره دارد برای این دستگاه تعداد ورودی های تصویر 16 ورودی است. دستگاه های DVR معمولا با تعداد کانال 16,8,4و یا 32 ساخته می شوند.

4848DV

VIDEO IN PUT INTERFACE: این ردیف به خصوصیات اهمی و ولتاژی ورودی های تصویر DVR اشاره می نماید. در صورتی که بخواهید تصویر دستگاه یا دوربینی به جز دوربین مدار بسته استاندارد را در DVR ضبط نماید حتما می بایست با این مشخصات و همخوانی آنها با خروجی های دوربین یا دستگاه خود توجه کنید.

AUDIO COMPRESSION: این مشخصه به روش فشرده سازی صدا در دستگاه DVR اشاره دارد. در واقع بیشترین کاربرد دوربین های مدار بسته کاربری تصویری بوده و بحث فشرده سازی صدا مطلبی فرعی خواهد بود.

TWO-WAY AUDIO IN PUT: در صورتی که بخواهید از یک وسیله شنوایی و ضبط صدای همزمان برای دستگاه استفاده نمائید. (مانند یک هدفون، میکروفن) این وسیله می بایست خصوصیات ذکر شده را دارا بوده و شما می توانید آن را به ورودی صدای دستگاه متصل نمائید.


HDMI/VGA OUT PUT: این مشخصه یکی از مهمترین مشخصه های دستگاه DVR می باشد که در واقع به طور معمول توجه کافی به آن نمی گردد. در این مشخصه شما می توانید ملاحظه نمائید که هر خروجی تصویر دستگاه چه رزولوشنی را برای شما فراهم می نماید. این ویژگی زمانی که از DVRهای 16 کانال و تلویزیون های بزرگ استفاده می کنید باید مورد توجه قرار گیرد در واقع حتما باید توجه داشته باشید که رزولوشن، تا فول اچ دی FULL HD در دستگاه قابل پشتیبانی باشد. برای اطلاعات بیشتر مقالات HDMI و VGA را بخوانید.

4848DV1

CVBS LOOP OUT PUT: این مشخصه به بیان خصوصیات خروجی آنالوگ دستگاه یا CVBS می پردازد.( برای اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله خروجی CVBS را مطالعه نمائید.)

VIDEO LOOP OUT- OPTIONAL:خروجی VIDEO LOOP خروجی می باشد که امکان ضبط تصاویر در یک محل دیگر را به شما می دهد. در واقع شما در این خروجی ها دقیقا ورودی دستگاهDVR را که تقویت شده می بینید. این خروجی در این DVR به صورت انتخابی وجود دارد بدین معنا که شما در هنگام سفارش دستگاه می توانید دستگاه با این خروجی را درخواست کنید.

ENCODING RESOLUTION: این خصوصیت یکی از مهمترین خصوصیات دستگاه DVR است که به رزولوشن های ضبط دستگاه می پردازد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله  رزولوشن های ضبط DVR مراجعه نمائید.

FRAME RATE: فریم ریت یا نرخ فریم بیانگر تعداد فریم های ضبط شده دستگاه در هر ثانیه است. این خصوصیات در کیفیت ضبط دستگاه بسیار حیاتی است. بیشترین فریم قابل ضبط در دستگاه دی وی آر DVR  برای استاندارد PAL برابر با 25 فریم بر ثانیه است. (برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله نرخ فریم در دوربین مدار بسته مراجعه نمائید.)

VIDEO BIT RATE: این خصوصیت نشان دهنده میزان ظرفیت هر فریم از تصویر دوربین مدار بسته است. با استفاده از این قابلیت می توان محاسبات مربوط به پهنای باند خروجی دستگاه و یا ظرفیت مورد نیاز در هارد دیسک را انجام داد.

AUDIO OUT PUT: این مشخصه به بیان خصوصیات خروجی صدای دستگاه می پردازد. تجهیزات صوتی عادی معمولا استانداردهای مشابهی دارند لذا در رابطه با اتصال این خروجی به بلندگویی یا اسپیکر مشکل زیادی وجود نخواهد داشت.

AUDIO BIT RATE: بیت ریت صدا نیز مشخصه ای همانند بیت ریت تصویر است.

DUAL-STREAM: خصوصیت DUAL-STREAM مربوط به دیدن تصاویر در انتقال تصویر آنهاست. SUBSTREAM دستگاه معمولا کیفیت نمایش و رزولوشن پایین تری دارد و از این طریق شما نیازمند پهنای باند کمتر و سرعت پایین تری برای دیدن تصاویر در اینترنت هستید.

d6e7bc44feb1613d041d5385e5745b10 XL - Copy

SYNCHRONOUS PLAY BACK: این خصوصیت به معنای بازپخش همزمان، نشان می دهد که دستگاه می تواند چند تصویر را همزمان پخش کند. در گذشته برخی دستگاه های DVR امکان پخش همزمان همه ای تصاویر دوربین مدار بسته را نداشتند و تعداد محدودی تصویر دوربین مداربسته را می شد از دستگاه به صورت همزمان باز پخش کرد.

SATA: این خصوصیت به تعداد هاردهای قابل پشتیبانی دستگاه اشاره دارد. (برای اطلاعات بیشتر مقاله SATA INTER FACE در سیستم دوربین های مدار بسته را مطالعه فرمائید)

HDD CAPACITY: این مشخصه میزان پشتیبانی و ظرفیت دستگاه DVR را برای هارد دیسک دستگاه نشان می دهد.

NETWORK INTERFACE: این مشخصه به بیان خصوصیات پورت شبکه خروجی دستگاه DVR می پردازد. استاندارد سرعت ارسال اطلاعات (10M/100M و تعداد و نوع فیش شبکه قابل اتصال (RJ45) در این مشخصه قید گردیده است.

USB INTERFACE: این ردیف به تعداد و نوع پورت USB دستگاه می پردازد. دستگاه موجود دارای دو عدد پورت USB2.0 است.

POWER SUPPLY: این مشخصه نشان دهنده ولتاژ کار دستگاه می باشد. این دستگاه همانند بسیاری از DVRها با ولتاژ ۱۲ ولت DC کار می کند.

CONSUMPTION: این مشخصه به معنای مصرف، میزان برق مصرفی دستگاه به وات می باشد. این دستگاه حداکثر 20 وات توان مصرفی می نماید.

WORKING TEMPERATURE: این ردیف به دمای کار دستگاه DVR اشاره دارد. دمای مجاز استفاده از دستگاه بین دو بازه مشخص می شود. در صورت افزایش یا کاهش بیش از حد دما، دستگاه به درستی کار نکرده و ممکن است دچار آسیب شود.

WORKING HUMIDITY: این ردیف به میزان رطوبت مجازی که دستگاه در آن کار می کند اشاره دارد.

CHASSIS: بدنه تجهیزات الکتریکی رایانه ای با استانداردهای خاصی ساخته می شود که می تواند امکان نصب آن در رک یا نوع نصب آن را مشخص کند. این اطلاعات در این ردیف بررسی می شود. واژه CHASSIS در لغت به معنای شاسی یا بدنه است.اطلاعات داده شده در کاتالوگ به STAND-ALONE بودن دستگاه اشاره می کند، که به معنی عدم امکان نصب در رک می باشد. در مقابل این اصطلاح از اصطلاح RACK-MOUNT استفاده می شود. دستگاه های RACK-MOUNT امکان بسته شدن در رک را دارند. اشاره به 1U نیز به معنای یک واحدی بودن دستگاه است. یعنی اینکه دستگاه به صورت یکپارچه تنها در یک بدنه قرار دارد و از چند قسمت جداگانه تشکیل نشده است.

DIMEN SIONS (WXDXH): این ردیف به اندازه دستگاه DVR اشاره دارد.

WEIGHT: این مشخصه به وزن دستگاه DVR اشاره دارد.

شرکت آراد تصویر به عنوان یکی از قدیمی ترین وارد کنندگان دستگاه های DVR با کیفیت عالی، دارای تکنولوژی پیشرفته به روز، آماده فروش و ارائه به همکاران و متقاضیان خرید دستگاه های DVR با کیفیت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش تماس حاصل فرمائید.

خواندن 4656 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4