ده نکته که باید در مورد دوربین های مدار بسته IR دانست

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ده نکته که باید در مورد دوربین های مدار بسته IR دانست

دوربین مدار بسته دید در شب

امروزه استفاده از مادون قرمز در دوربین مدار بسته امر بسیار مهمی تلقی می شود. این امر در گذشته به دلیل هزینه های بالا، و کمبود آگاهی گسترش چندانی نداشت اما در سال های اخیر رشد استفاده از این نوع دوربین ها را می توان به وضوح مشاهده کرد چرا که نوع طراحی آنها، استفاده آسان و همچنین قیمت های بهینه موجب شده است که کاربران به سوی این نوع دوربین ها توجه بیشتری نشان دهند.

852

علاوه بر این مشتریان در کنار استفاده از قطعات تست شده و مناسب، از مزایای تکنولوژی به کار رفته نیز بهره مند می شوند.هنگامی که دوربین های IR را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم، نکات مهمی را می توان دریافت که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

۱ـ مناسب برای کاربردهای پنهان

نوری که مادون قرمز با آن می تواند فضا را ببیند فراتر از آن چیزی است که چشم یک انسان قادر به دیدن آن است. متقابلا، اکثر دوربین های مدار بسته، نور مادون قرمز را مانند دیگر انواع نورها دریافت می کنند. بنابراین اگر هدف شما دستیابی به یک سوژه مشکوک است که در تاریکی با چشم معمولی قادر به مشاهده نیست نور مادون قرمز در دوربین های IR ابزار ارزشمندی برای داشتن یک مدرک انکارناپذیر به شمار می رود.

۲ـ بهترین ابزار دید در تاریکی

قابلیت دید در شب دوربین مدار بسته IR بهترین امکان را برای داشتن و انتقال تصاویر رنگی در طول روز و شب را فراهم می سازد.

۳ـ کاهش هزینه های انرژی

دوربین های مدار بسته ای که به IR مجهز هستند به طور عادی از LED (دیودهای انتشار دهنده نور) که تولید کننده نور مادون قرمز هستند استفاده می کنند. این LEDها، در مقایسه با نورهای تابان و نورانی ۸۰ درصد انرژی کمتری مصرف می کنند در حالی که همان سطح نور و یا بیشتر را تولید می کنند.

۴ـ ذخیره زمان

دوربین های مادون قرمز معمولا به فتوسل هایی مجهز هستند که با تقویت LED، نور IR را روشن و خاموش می کنند. علاوه بر این در مقایسه با یک لامپ برق معمولی، LEDها ۲۰هزار تا ۲۵هزار ساعت می توانند مورد استفاده قرار گیرند و روشن بمانند. برخی از دوربین های مدار بسته مجهز به LEDهای پیشرفته هستند که تا ۱۰۰۰ ساعت می توانند کار کنند.

IDIS

۵ـ دوربین مناسب برای هر نوع کاربرد داخلی و خارجی

دوربین های IR در هر نوع کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند و اغلب این نوع دوربین ها برای کاربردهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به این امر، دیدن دوربین های IR در بیرون مخصوصا دوربین های دام امری عادی است.

۶ـ عدم آسیب پذیری دوربین

دوربین های IR امروزی در مقابل هر نوع آسیبی مصون هستند. چرا که از دام های پلی کربنیت که در مقابل ضربات سنگین مقاوم هستند، استفاده می کنند.

۷ـ صرفه جویی در زمان

در مقایسه با دیگر انواع دوربین ها، زمان کمتری برای نصب دوربین های مدار بسته IR مورد نیاز است، چرا که تمام مراحل نصب در یک پکیچ ساده خلاصه می شود. دوربین های مدار بسته IR به طور معمولی دارای لنز از قبل نصب شده هستند و به طور دقیق دید نامتناهی تمرکز دارند.

۸ـ پرداخت هزینه کم به هنگام خرید دوربین مداربسته

در کنار ذخیره زمان، معمولا هزینه ها نیز با خرید این نوع دوربین ها کاهش می یابد. این امر مخصوصا زمانی که روشن کننده های مجزا، لنز، کاور دوربین، کابل های اضافه و دیگر قطعات را به طور جداگانه خریداری می کنید بیشتر مشهود است.

AHD

۹ـ افزایش نفوذ نور

حقیقتی که در ارتباط با دوربین های IR کمتر شناخته شده است کاربرد نوری است که در مقابل با چراغ های معمولی در فضاهای تاریک و تیره به کار برده می شود. محققانی که در این زمینه کار می کنند این مزیت را به عنوان یک اهرم مهم و منحصر به فرد در دوربین های مدار بسته IR برای نفوذ به نقاط تاریک تلقی می کنند.

۱۰ـ کاهش آلودگی نور

دوربین های مدار بسته IR مجموعه کاملی از نظارت را بدون آنکه نور اضافه ای، فضای اطراف را بیش از حد روشن نماید فراهم می سازند. این امر در گذشته یک مشکل تلقی می شد اما، امروزه با کمک دوربین های IR مشکلات موجود در زمینه نورها به راحتی حل شده است.

خواندن 3888 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4