سیستم های UPS با تکنولوژی OFF LINE برای دوربین مدار بسته

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سیستم های UPS با تکنولوژی OFF LINE برای دوربین مدار بسته

در یوپی اس با تکنولوژی OFF LINE مصرف کننده ها از مسیر BY PASS انرژی دریافت می کنند. (برق شهر ورودی مستقیما به مصرف کننده ها وصل است) و اگر تغذیه مسیر BY PASS به هر دلیلی قطع شود یا ولتاژ آن خارج از محدوده قابل قبول و مجاز قرار گیرد مسیر اینورتر جایگزین می گردد. در طی عملکرد معمولی UPS هر اختلالی که در محدوده تعریف شده ورودی دستگاه باشد به مصرف کننده ها منتقل می شود. هر چند در UPSهایی با این تکنولوژی در مسیر BY PASS توسط ترانس موجود، افزایش و کاهش ولتاژ تا حدودی جبران می گردد (که اصطلاحا به آن استابلایزدار اطلاق می شود) ولی با توجه به ایرادات برق شهر که مورد بحث قرار گرفت با این تکنولوژی تنها دو ایراد از مشکل برق شهر برطرف می شود. اگر ولتاژ ورودی برق شهر (ولتاژ BY PASS) از محدوده تعریف شده خارج یا قطع گردد اینورتر دستگاه روشن می شود و خروجی از مسیر اینورتر تغذیه می گردد. روشن شدن اینورتر، زمانی بین ۲ تا ۱۰ میلی ثانیه مصرف می کند که سیستم های سوئیچینگ معمولی آن را تحمل کرده و قطع نمی شوند.

با توجه به ساختار اینورتر UPS که فقط در موارد خاص روشن می شود و در بقیه زمان ها خاموش است این قطعه دارای محدودیت زمان کاربرد (برخلاف یوپی اس ON LINE که در آن اینورتر همیشه روشن است.) هرچند با افزایش قدرت شارژر در این دستگاه ها می توان محدودیت جریان شارژر را برطرف کرده ولی به علت ساختار اینورتر امکان ارائه زمان های پشتیبانی BACK UP TIME به صورت طولانی و نامحدود وجود ندارد.

سیستم های UPS با تکنولوژی ON LINE
عملکرد دستگاه های ON LINE DOUBLE CONVERSION بدین صورت می باشد که برق شهر (برق AC) پس از ورود به UPS به رکتیفایر رفته و تبدیل به برق DC می شود و توان مورد نیاز INVERTER و CHARGER را تأمین می نماید، سپس قسمت INVERTER برق DC موجود را تبدیل به برق AC نموده و پس از فیلتر کردن، آن را به خروجی UPS منتقل می نماید اصطلاحا برق AC به DC و مجددا به AC تبدیل شده و بدین ترتیب برق ورودی به UPS (برق شهر) و برق خروجی از UPSهم ۱۰۰% ایزوله می باشد. پس همواره UPS ON LINE فعال بوده و در تمام ساعت کاری عمل فوق مرتبا انجام می شود و هرگز برق شهر مستقیما به مصرف کننده ها متصل نمی باشد و مصرف کننده ها همواره از برق سینوسی و سالم که توسط اینورتر دستگاه UPS ساخته می شود استفاده می کنند. از جمله مهم ترین مزایای سیستم ON LINE، این است که برق توسط رکتیفایر از AC به DC و سپس مجددا توسط اینورتر از DC به AC تبدیل می شود لذا اختلالات برق شهر به مصرف کننده منتقل نمی شود.

از دیگر مزایای این UPSها، داشتن قابلیت های فنی بالاتر، محدوده وسیع تر برای ولتاژ ورودی برق شهر داشتن رگولاسیون خروجی مناسب تر (برای ولتاژ و فرکانس) تحمل اضافه بار بیشتر می باشد که نهایتا Reliability بالاتری را نسبت به UPSهای OFF LINE ایجاد می کند.به همین دلیل UPSهایی که برای مکانهای حساس مثل: شبکه های بزرگ رایانه ای، main frame لوازم حساس پزشکی، مخابراتی، سرورهای بسیار حساس و... استفاده می شوند و همچنین UPSهای توان بالا و سه فاز همگی باید از نوع ON LINE باشند. در مکان هایی که برق شهری دارای نوسانات زیاد ولتاژ بوده و برق شهر به صورت مکرر قطع می شود نیز از دستگاه UPS با تکنولوژی ON LINE استفاده می گردد. با توجه به تکنولوژی سیستم های ON LINE این سری UPSها قادرند تمامی ۹ مورد ایراد برق شهر را برطرف کرد. و برق بسیار تمیزتر و مطمئنی در اختیار مصرف کننده ها قرار دهند. قابل ذکر است در این تکنولوژی با توجه به فعال بود دائمی INVERTER محدودیت کارکرد این قطعه که در دستگاه های OFF LINE وجود داشته برطرف شده است و دیگر محدودیتی در زمان پشتیبانی های طولانی نیز وجود ندارد.

خواندن 3197 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4