تأثیر UPS در ایجاد نویز در تصویر دوربین مداربسته

منتشرشده در آموزش های سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

امروزه در تکمیل و انجام بسیاری از پروژه های مربوط به سیستم های دوربین مداربسته از انواع دستگاه های UPS (برق اضطراری) یا در تعریفی دیگر از منبع تغذیه بدون وقفه جهت تأمین برق سیستم نصب مداربسته به طور پیوسته استفاده می شود. UPSها از جمله تجهیزاتی هستند که در برابر رویداد نوسانات ولتاژ که طی قطع کوتاه مدت برق اتفاق می افتد، حفاظت می نمایند و در برابر نوسانات شدید ولتاژ (ولتاژ گذاری کوتاه مدت) که از خط اصلی برق می آید، پشتیبانی و محافظت می کند. آیا تاکنون در مانیتور سیستم CCTV خود با نویز مواجه شده اید؟

ax

این نویز به صورت خطوط سیاه و یا سفیدی باریک می باشند که در تصویر از بالا به پایین حرکت کرده و در تصاویر دوربین مداربسته اشکال ایجاد می نمایند. این نویزها امکان دارد از UPS شما باشند در واقع بعضی از مدل های UPS می توانند در تصاویر حاصل از دوربین مداربسته ایجاد نویز نمایند. این نویزها (تداخل امواجی) می توانند به دو شکل وارد سیستم دوربین مداربسته شما گردند. در اولین شکل آن از طریق اشتراک اتصال به زمین دوربین مداربسته و UPS که باعث تشکیل حلقه اتصالی به زمین می شود و در دومین شکل آن که مستقیما از طریق منبع تغذیه می باشد.(شرکت دوربین مدار بسته)

UPSها در دو نوع شبه سینوسی و سینوسی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند که از نوع شبه سینوسی در تجیهزاتی مانند رایانه ها و...کاربرد دارد اما در تجهیز منبع تغذیه مورد استفاده در تجیهزات سیستم مداربسته دوربین های آنالوگ از UPSهای سینوسی که به مراتب از هزینه بالاتری برخوردارند استفاده می شود. در واقع عملکرد UPSهای سینوسی بدین صورت است که اشکال موج خروجی از آنها به شکل کاملا سینوسی بوده و فقط دارای یک فرکانس است و به شکلی طراحی شده که امکان ایجاد تداخل و تأثیرپذیری از فرکانس های دیگر با آن نباشد. اشکال موج خروجی از منبع تغذیه UPSهای شبهه سینوسی، به صورت کاملا سینوسی نبوده لذا مضاربی از فرکانس مورد نظر نیز می تواند در آن ایجاد تداخل نماید.

UPS

همانطور که در بالا اشاره گردید یکی از راه هایی که سیگنال های تداخلی یا نویز می توانند وارد سیستم دوربین مداربسته شوند از طریق منبع تغذیه می باشداگر منبع تغذیه UPS از نوع شبهه سینوسی باشد سیگنال های مزاحم فرکانس بالا می توانند از رگولاتورهای برق بگذرند و از طریق منبع تغذیه AC یا DC وارد سیستم دوربین مدار بسته شوند.در حالت دیگری که وجود دارد این است که سیگنال های مزاحم از طریق تشکیل حلقه اتصال به زمین بر عملکرد سیستم تأثیر گذاشته و ایجاد اختلال نمایند حال UPSهایی که به زمین اتصال دارند اگر همزمان دوربین ها نیز به زمین اتصال داشته باشند، مقداری از انرژی UPS می تواند از طریق کابل کواکسیال متصل به اتصال به زمین، به دوربین مدار بسته منتقل گردد این اشتراک اتصالات به زمین موجب القاء شدن سیگنال های مزاحم به تصاویر ویدئویی حاصل از سیستم دوربین مداربسته می گردد. اگر شما از منبع تغذیه DC استفاده می نماییدکه کابل کواکسیال و سیم منبع تغذیه منفی برای دوربین، یکسان هستند و این به معنای این است که اتصال به زمین تغذیه منفی شما در هر نقطه ای باشد، اتصال به زمین کابل کواکسیال نیز در همان نقطه است و این جریان می تواند یک حلقه اتصال به زمین القاء نماید.

 شرکت دوربین مدار بسته cnb

خواندن 2999 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4