یکپارچه سازی سیستم فوکوس هوشمند در دوربین مدار بسته

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در بسیاری از کاربردهای نظارتی، دوربین مدار بسته می بایست در نقاط غیرقابل دسترس و یا حتی خیلی بالاتر از سطح زمین نصب گردند به طوری که هم از داشتن گستره دید مناسب و وسیع و بدون مانع از محیط برخوردار بوده و هم از دستکاری های ناخواسته در امان باشند. نصب و راه اندازی در این موارد اغلب دشوارو وقت گیر است، زیرا دوربین های مدار بسته ای که معمولا برای این چنین کاربردهایی استفاده می شوند نیاز به فوکوس دستی دارند، عملی که ممکن است باعث ایجاد خطای ناشی از دسترس فیزیکی به دوربین مدار بسته در دفعات بعدی فوکوس شود. به طور طبیعی، اجرای هرگونه تعمیر و نگهداری روی این چنین دوربین های مدار بسته ای پس از نصب به نیروی کار و زمان مشابهی نیاز دارد.

ucm stg cnt 047404 - Copy

این امر می تواند مشکلی خاص برای دوربینهای مدار بسته خارجی در فضای باز، به دلیل مواجه با نوسانات زیاد و سریع درجه حرارت باشد. همانند آنهایی که برای مقابله با سرقت اموال و یا خرابکاری از عامل حرارت استفاده می نمایند. این نوسانات زیاد درجه حرارت باعث می شود که قطعات دوربین که از مواد مختلفی ساخته شده اند منبسط یا منقبض گردند، لذا این امر منجر به از بین رفتن فوکوسی می شود که می بایست به صورت دستی مجددا در دوربین های مدار بسته معمولی تنظیم شوند. در بعضی شرایط به هم ریختگی قابل توجه در فوکوس دوربین ها ممکن است فقط در عرض چند روز ایجاد گردد. هنگامی که در سایتی تعداد زیادی از این دوربین های مدار بسته در محیط خارجی نصب شده باشد، حفظ بهینه فوکوس برای اطمینان از نظارت مطمئن می تواند منجر به نتیجه قابل توجهی از نظر زمان و نیروی کار مورد نیاز شود.

ucm stg cnt 047753 - Copy

برای غلبه بر این مشکلات یک سیستم فوکوس هوشمند قدرتمندی مورد نیاز است. این سیستم فوکوس هوشمند ممکن است از چندین عنصر تشکیل شده باشد. مرکز این چنین سیستمی، یک نرم افزار از فوکوس از راه دور است، که کاربران اجازه تنظیم فوکوس دوربین مدار بسته را به صورت ریموت و از راه دور وا دارند با کمک یک لنز دارای step motor کاربران می توانند فوکوس را بدون هرگونه دسترسی فیزیکی به دوربین مداربسته انجام دهند. قابلیت ریموت فوکوس پیشرفته، انعطاف پذیری زیادی را برای حفظ اتوماتیک فوکوس به صورت بهینه در زمان بزرگنمایی یا کوچک نمایی تصاویر ارسالی فراهم نموده که همین امر باعث حصول اطمینان بیشتر از کیفیت تصویر مناسب در زمان تغییر فاصله کانونی یا زمانی که میدان دید خاصی نیاز باشد می شود. علاوه براین در کاهش هزینه های نگهداری دوربین های مدار بسته نیز موثر خواهد بود.

 

گردآوری و تنظیم و ارائه: توسط واحد تحقیقات شرکت مهندسی صنایع و تجهیزات آراد تصویر

 

خواندن 2200 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4