انتقال تصویر دوربین مدار بسته چیست؟

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

امروزه با گسترش تکنولوژی و بسط زندگی شهرنشینی، نیاز کاربران تغییر یافته و برای مدیریت هرچه بهتر امور زندگی می بایست از ابزارهای موجود به نحوی شایسته استفاده نمود یکی از این ابزارها که کاربرد بسیار با اهمیتی در کنترل محیطی ایفا می کند، سیستم های حفاظتی دوربین مدار بسته می باشد، امروزه مهمترین درخواست مشتریان پس از نصب دوربین مدار بسته در محل مورد نظر، انتقال تصویر این دوربین ها برای رویت تصاویر دوربین خارج محل نصب آن می باشد که این انتقال تصویر می تواند بر روی یک رایانه شخصی یا تلفن همراه یا موبایل انجام گیرد. البته اصول انتقال تصویر در تمامی این تجهیزات ثابت می باشد. انتقال تصویر در معنای واقعی، دیدن تصاویر دوربین های مدار بسته بر روی هر وسیله دیگری به جزء دستگاه ضبط تصاویر DVR یا NVR می باشد که این انتقال هم بدون در اختیار داشتن اینترنت و هم با داشتن اینترنت امکان پذیر خواهد بود.

EN1

انتقال تصویر بدون اینترنت چگونه امکان دارد؟

همانطوری که توضیح داده شد دیدن تصاویر دوربین های مدار بسته بر روی هر وسیله دیگری به جزء دستگاه ضبط DVR یا NVR، انتقال تصویر محسوب می شود. از طریق ایجاد یک شبکه داخلی مابین تجهیزات و دستگاه DVR یا NVR شما خواهید توانست یک انتقال تصویر بدون اینترنت را ایجاد نمایید.

در صورتی که شما یک شبکه یکپارچه سیمی یا بی سیم بین محل ضبط تصاویر دوربین ها و محل دیدن آنها در اختیار داشته باشید خواهید توانست بدون اینترنت، کار انتقال تصویر را انجام دهید. در شبکه های بی سیم، برای فواصل کم تا سطح صد متر نیز می توان از شبکه های بی سیم و وای فای (WI-FI) استفاده کرد. برای انتقال تصویر در فواصل بیشتر نیز حتی تا فواصل چند ده کیلومتری، این امکان با استفاده از آنتن های رادیویی مانند نانواستیشن یا سیستم های شبکه ماهواره ای نیز وجود خواهد داشت.

NANO

با توجه به محدودیت زیاد سرعت اینترنت در ایران، بهترین گزینه استفاده از شبکه های داخلی برای ایجاد انتقال تصویر خواهد بود.

انتقال تصویر اینترنتی دوربین مداربسته چگونه عمل می کند؟

برای انجام یک انتقال تصویر اینترنتی، در واقع شما سیستم مدار بسته خود را وارد فضای اینترنت می کنید و بدین ترتیب خواهید توانست در هر محلی که امکان دسترسی به اینترنت برای شما فراهم باشد، تصاویر دوربین های مدار بسته خود را که در محل اصلی نصب نموده اید، ببینید. در ادامه این مقاله به پاسخ برخی از سؤالات مواجه شده در زمینه انتقال تصویر اینترنتی خواهیم پرداخت:

آیا برای انجام انتقال تصویر به دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP نیاز است؟

در پاسخ باید گفت که خیر، زیرا سیستم های مدار بسته آنالوگ هم می توانند امکان انتقال تصویر اینترنتی را برای شما فراهم نمایند زیرا امکانات انتقال تصویر در سیستم های مدار بسته آنالوگ با سیستم تحت شبکه IP خیلی تفاوت ندارند و در صورت استفاده از هر کدام از این سیستم ها امکان اجرای انتقال تصاویر دوربین ها از طریق اینترنت میسر خواهد بود.

بسته های لازم برای انجام انتقال تصویر اینترنتی چیست؟

اجرای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت کار پیچیده ای نیست و به بستر پیچیده ای هم نیاز ندارد فقط می بایست یکسری تجهیزات و امکانات فراهم باشد که در ذیل به شرح مختصر آن خواهیم پرداخت:

ـ دستگاه NVR یا DVR یا سرور با قابلیت اتصال به شبکه: دستگاه ضبط مرکزی که در سیستم شما نصب شده باید امکان اتصال به شبکه را داشته باشد که خوشبختانه امروزه تقربیا تمامی دستگاه های ضبط کننده در سیستم دوربین مدار بسته از این قابلیت برخوردارند.

ـ اینترنت در محل ضبط تصویر (مبدأ): یکی از اصلی ترین امکانات، وجود اینترنت در محل نصب تصاویر خواهد بود که دارای IP VALID یا IP STATIC هم باشد، در واقع این IP، یک آدرس ثابت برای پیدا کردن شبکه اینترنتی شما برای انتقال تصاویر دوربین ها خواهد بود. گرچه امکان انتقال تصویر دوربین های مدار بسته بدون IP آی پی استاتیک نیز وجود دارد اما این کار ممکن است باعث بی ثباتی یا کندی سرعت انتقال تصاویر شما گردد.

ـ اینترنت در محل پخش تصاویر (مقصد): برای دیدن تصاویر دوربین های مدار بسته خارج از محل نصب دوربین های مدار بسته نیز می بایست به اینترنت دسترسی داشت در واقع پس از انجام انتقال تصویر اینترنتی، شما می توانید در هر محلی تصاویر دوربین های مداربسته خود را مشاهده نمایید. هزینه های مربوط به انتقال تصویر به جزء پرداخت هزینه بستر اینترنتی و اجرت آن توسط کارشناس انتقال تصویر، هزینه دیگری در پی نخواهد داشت.

ENT

انتقال تصویر اینترنتی به چه مقدار سرعت اینترنتی نیاز دارد؟

سرعت اینترنت مورد نیاز برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته، با توجه به تعداد و کیفیت تصویر ارسالی از دوربین های مداربسته متفاوت خواهد بود. برای محاسبه دقیق این فضا می بایست از ابزار محاسبه فضای هارد و پهنای باند دوربین مدار بسته استفاده کرده و پهنای باند مورد نیاز را حساب کرد.

البته به این نکته باید توجه نمود که معمولا نرم افزارهای انتقال تصویر در صورت پایین بودن سرعت اینترنت شما، تعداد فریم و کیفیت تصویر را کاهش می دهند تا امکان نمایش تصاویر دوربین های مدار بسته به صورت زنده تر با حرکات طبیعی برای شما فراهم شود. با این حال در صورت نیاز به انتقال تصویر اینترنتی همواره سعی نمائید تا بالاترین سرعت قابل دسترسی را انتخاب نمائید زیرا با توجه به محدودیت های سرعت اینترنت، احتمالا باز هم سرعت کافی برای انتقال تصویر با کیفیت عالی نخواهید داشت انتخاب بالاتر سرعت اینترنت در محل ارسال اطلاعات (محل ضبط) از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا سرعت ارسال اطلاعات در سیستم های اینترنتی معمولا کمتر از سرعت دریافت آنهاست.

با اجرای انتقال تصویر دوربین مدار بسته چقدر از فضای اینترنتی مصرف خواهد شد؟

در پاسخ باید اشاره نمود که این مصرف کاملا به شرایط و نوع استفاده شما وابسته است در واقع هرچه وسعت اینترنت شما بالاتر باشد به همان میزان انتقال تصویر با کیفیت بهتر و تعداد دوربین های بیشتری صورت می گیرد و در مقابل شما حجم بیشتری از اینترنت خود را مصرف خواهد نمود و قابل ذکر است که این مصرف کاملا به میزان تماشای تصاویر دوربین های مدار بسته توسط شما با استفاده از خطوط اینترنت وابسته بوده و هرچه بیشتر به تماشای این تصاویر مبادرت ورزید به همان میزان حجم بیشتری از اینترنت خود را مصرف خواهید نمود.

ENV

 

به چه تجهیزاتی برای انتقال تصویر دوربین های مدار بسته احتیاج داریم؟

امروزه با توجه به توسعه تکنولوژی اکثر دستگاه های ضبط DVR موجود در بازار، امکانات انتقال تصاویر دوربین مدار بسته را داشته و پشتیبانی می نمایند.

کامپیوترها و لپ تاپ ها با سیستم عامل ویندوز Windows یا مک اواس Mac Os: امکان دارد نرم افزار انتقال تصویر برای شما قابلیت انتقال تصویر دوربین های مدار بسته را بر روی نسخه های جدید یا خیلی قدیمی از این سیستم عامل ها را فراهم نکند، در این صورت می بایست به وب سایت شرکت تولید کننده مراجعه و نرم افزار مناسب را در صورت وجود، دانلود نمایید. تنها برخی از برندها و محصولات مدار بسته امکان انتقال تصویر بر روی لینوکس را فراهم می کنند.

انواع موبایل و تلفن های همراه هوشمند یا تبلت با سیستم عامل اندروید Android، ای او اس IOS و ویندوز موبایل: امکان دارد نرم افزار انتقال تصویر شما قابلیت انتقال تصویر بر روی نسخه های خیلی جدید یا خیلی قدیمی از این سیستم عامل ها را فراهم نکند. در این صورت می بایست به وب سایت تولید کننده مراجعه نموده و نرم افزار مناسب را در صورت وجود دانلود نمائید. سیستم های مدار بسته جدید سیستم عامل سیمبین Symbian را پشتیبانی نمی نمایند. در صورت نیاز به انتقال تصویر بر روی گوشی های موبایل آیفون Iphone (اپل Apple) و داشتن apple ID به Appstor مراجعه و با دانلود نرم افزار Super Live Pro بر روی گوشی خود، می توانید تصویر دوربین ها را بر روی گوشی موبایل خود ببینید.

ENB

 

آیا کیفیت در انتقال تصویر دوربین مداربسته نقشی دارد؟

در واقع در پاسخ باید گفت که بله، زیرا کیفیت انتقال تصویر دوربین های مداربسته شما معمولا با توجه به میزان ثبات و سرعت نرم افزارهای انتقال تصویر آنها مشخص می شود. برندهای بزرگ دوربین مدار بسته هزینه های بسیار زیادی را برای ساخت و ارتقای نرم افزارهای خود و به روز نمودن آنها صرف می کنند. به طور کلی یکی از بزرگترین مزیت های استفاده از برندهای بین المللی، دسترسی به نرم افزارهای مناسب، باثبات تر و گسترده تر است که دارای دسترسی آسان و سریع به وب سایت این شرکت ها برای دانلود اینگونه نرم افزارها را برای متقاضیان فراهم نماید.

شرکت صنایع و تجهیزات آراد تصویر با در اختیار داشتن کادر مجرب و متخصص در زمینه انتقال تصاویر اینترنتی دوربین مدار بسته و همچنین انتقال این تصاویر در شبکه های داخلی آماده ارائه خدمات می باشد در صورت نیاز با بخش فروش تماس حاصل فرمائید.

خواندن 8783 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4