دوربین مدار بسته ضدنور چیست؟

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

63503204d18160dd6a733e989b70c404 M

همواره متقاضیانی هستند که با مراجعه به فروشنده سیستم های حفاظتی یا شرکتهای دوربین مدار بسته، خواستار خرید دوربین های مدار بسته هستند . اینگونه متقاضیان به احتمال بسیار زیاد قبلا از نصب دوربین مدار بسته ای در محل نصب به علت شدت نور موجود و بی کیفیت شدن تصاویر ارسالی ناراضی بوده و در پی رفع این معضل به دنبال دوربین های مدار بسته ضد نور می باشند که در واقع دوربین مدار بسته ضدنور، اصطلاحی عامیانه برای دوربین های مدار بسته ای است که دارای مکانیزم های جبران سازی اختلاف نور در محیط هستند. این مکانیزم به دوربین مدار بسته کمک می کند، در شرایط نوری خاص، تصویری بهتر به شما بدهد.

مکانیزم های بهینه سازی تصویر

در واقع مکانیزم های متفاوتی برای رفع مشکل ضدنور در دوربین های مدار بسته وجود دارند که مکانیزم WDR یکی از موثرترین مکانیزم های موجود برای کنترل این مسأله می باشد.

مکانیزم WDR: همان طوری که اشاره شده موثرترین مکانیزم رفع ضدنور در دوربین های مدار بسته، WDR می باشد. این مکانیزم از طریق دو حسگر متفاوت تصویر، میزان اختلاف نور را در مناطق کم نور و پرنور تا حد زیادی کاهش داده و باعث افزایش کیفیت تصویر ارسالی می گردد.

WDR1

مکانیزم DWDR: این مکانیزم در واقع نوع دیجیتال، WDR است که به مراتب غیرموثرتر از مکانیزم WDR عمل می نماید. و همواره تأکید بر روی وجود آن مکانیزم بیشتر با اهداف تبلیغاتی انجام می گیرد.

DWDR1

مکانیزم BLC: این مکانیزم با حذف زمینه روشن در پشت تصویر دوربین مدار بسته، امکان روشن تر شدن قسمت های کم نور را فراهم نموده و باعث بهبود کیفیت تصاویر ارسالی می گردد هزینه این مکانیزم به مراتب نسبت به هزینه های مکانیزم WDR کمتر بوده و در قیمت دوربین مدار بسته تأثیرگذار است.

BLC

اما راه حل های دیگری نیز برای کنترل و رفع این مشکل وجود دارد که ساده ترین راه حل برای رفع مشکل ضدنور دوربین مدار بسته، نصب دوربین مدار بسته به صورتی است که نور شدید به طور مستقیم به دوربین نتابیده و در واقع پشت به نور نصب شوند، در صورتی که امکان جابجایی دوربین های مدار بسته نصب شده در گذشته وجود نداشته باشد، تنها گزینه مناسب نصب دوربین های مدار بسته WDR بوده تا باعث کاهش تأثیر ضد نور در تصاویر ارسالی از دوربین های مدار بسته نصب شده شما گردد.

خواندن 3353 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4