آموزش نصب دستگاه NVR (ان وی آر) مطلب ویژه

منتشرشده در بین المللی
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)


همانطوری که می دانید دستگاه ان وی آر NVR، یکی از اجزای تجهیزات سیستم های مدار بسته تحت شبکه می باشد. این دستگاه کارکرد مشابهی همانند دستگاه ضبط DVR در سیستم های آنالوگ دارد. در واقع تصاویر ارسالی از دوربین های مدار بسته تحت شبکه برای نمایش، ضبط و مدیریت آن به دستگاه NVR فرستاده می شوند علیرغم تصور خیلی از افرادی که با دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال کار نکرده اند و ممکن است نصب دستگاه NVR کار بسیار دشواری برایشان به نظر آید، اما در واقع اگر کمی با منوهای دستگاه آشنا باشید بسیار آسان خواهد بود.

NVR

از آنجایی که نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه در بین NVRهای مختلف کمی تفاوت دارد، معمولا بهتر است در هنگام انتخاب این تجهیزات، دوربین مدار بسته تحت شبکه و دستگاه NVR، همگی از یک برند باشند زیرا اکثر NVRها تمامی مدل های دوربین های هم برند خود را پشتیبانی می کنند.

پیش از نصب دستگاه NVR توجه به این نکات ضروری می باشد:

ـ نکات مهم قبل از نصب NVR

دستگاه های NVR ممکن است به تعداد دوربین های مداربسته قابل پشتیبانی پورت نداشته باشند. به طور مثال ممکن است که یک دستگاه NVR هشت کانال دارای چهار پورت مستقل باشد. در این صورت می بایست از یک سوئیچ جداگانه برای اتصال الباقی دوربین های مدار بسته به دستگاه NVR فوق استفاده نمود.

ـ در سیستم مدار بسته شبکه، دستگاه های NVR نمی توانند همانند سیستم مدار بسته آنالوگ، تمامی مدل ها و برندهای مختلف دوربین های مدار بسته را پشتیبانی می کنند. معمولا NVRها اکثرا تمامی مدل های دوربین مدار بسته هم برند خود را پشتیبانی می کنند مثلا NVR برند SAMSUNG می تواند تمامی دوربین های مدار بسته سامسونگ SAMSUNG را پشتیبانی نماید اما لزوما نمی تواند همین کار را در مورد دوربین های مدار بسته دیگر برندها انجام دهد. لذا ضروری است که پیش از انتخاب آن در مورد مدل های دوربین مدار بسته قابل پشتیبانی این NVR اطلاعاتی به دست آورید تا پس از انتخاب و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه دچار مشکل نشوید.

ـ دستگاه های NVR در دو نوع ساده و POE ساخته می شوند. در صورتی که دستگاه NVR شما POE باشد، به شرط POE بودن دوربین های مدار بسته شما دیگر نیازی به منبع تغذیه برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه نخواهد داشت که این خود به تنهایی یک مزیت به شمار می رود اما همین مزیت باعث می گردد که قیمت دستگاه های POEدار بیشتر از NVR های عادی تمام شود.

ـ در سیستم مدار بسته تحت شبکه هر دستگاه NVR دارای یک پهنای باند قابل پشتیبانی محدود می باشد به عبارت دیگر حجم محدودی از اطلاعات در این دستگاه آنالیز می شود. در واقع اگر شما تعداد زیادی دوربین مدار بسته تحت شبکه با کیفیت را به دستگاه NVR متصل کنید ممکن است با مشکل روبه رو شوید. لذا پیش از انتخاب دستگاه NVR خود می بایست پهنای باند مورد نیاز را محاسبه نموده، سپس دسگاه NVR را مطابق با آن انتخاب کنید.

NVR8

 

ـ طریقه نصب NVR

پیش از نصب دستگاه NVR شما می بایست عملیات کابل کشی را انجام داده باشید در صورتی که می خواهید دوربین های مدار بسته خود را به صورت POE تغذیه نمائید.می بایست از دستگاه های NVR ان وی آر، که خروجی POE دارند استفاده کنید که در این صورت دیگر احتیاجی به کابل کشی برق برای دوربین های مداربسته نخواهید داشت همانطوری که اشاره گردید. دستگاه های NVR معمولا کمتر از تعداد دوربین های قابل پشتیبانی پورت دارند. به طور مثال ممکن است دستگاه NVR هشت کانال شما دارای چهار پورت مجزا باشد. در این صورت میتوان از یک سوئیچ چهار پورت برای اتصال چهار دوربین مدار بسته دیگر استفاده کرد. و از این طریق سوئیچ دوربین های مدار بسته تحت شبکه را به پورت شبکه اصلی دستگاه NVR وصل نمائید (در واقع این پورت جدا از پورت های عادی دستگاه NVR می باشد.)

به هر حال از این طریق می توانید حجم کابل کشی خود را به شدت کاهش داده و هزینه های انجام پروژه را کم نمائید. به طور مثال: تعداد چهار دوربین نزدیک به دستگاه NVR را به صورت مستقیم به دستگاه متصل نموده و دوربین هایی را که در فاصله دورتری از دستگاه NVR قرار دارند را به سوئیچ وصل کرده و از طریق یک کابل شبکه به NVR متصل نمائید. انجام کار به این روش باعث کاهش حجم کابل کشی به ویژه در پروژه های بزرگتر خواهد شد.نکته مهم دیگر سوکت مورد استفاده می باشد که باید کابل های شبکه را با توجه به نوع کابل استفاده شده سوکت زده تا با مشکلی مواجه نگردید.

NVR1

ـ مراحل نصبNVR

ـ ابتدا دستگاه NVR را روشن نمائید.

ـ سپس سوکت های شبکه را به دستگاه NVR متصل نموده و در صورتی که دستگاه شما تنها دارای یک پورت باشد، می بایست تمامی دوربین ها را از طریق سوئیچ به دستگاه وصل نمائید. در صورتی که تعداد پورت های شبکه بیش از یک عدد باشد، پورت های در کنار هم برای اتصال مستقیم دوربین های مداربسته و تک پورت جداگانه ای برای اتصال به سوئیچ و شبکه خواهد بود.

ـ پس از آنکه پورت ها را به دستگاه متصل نمودید و از روشن بودن دوربین ها اطمینان حاصل کردید می بایست به منوی دوربین یا منوی شناسایی دوربین در دستگاه NVR مراجعه کنید (ممکن است نام منو در NVRهای مختلف کمی متفاوت باشد). در این قسمت می توانید با جستجو کردن(SEARCH) دوربین ها آنها را پیدا نموده و در صورتی که اتصال دوربین ها به درستی انجام شده باشد، خواهید توانست تمامی دوربین ها را به همراه آدرس IP آنها بر روی صفحه نمایش مشاهده نمائید.

ـ اگر دوربینی در دستگاه NVR شناسایی نشد ممکن است اشکالی در کابل شبکه و یا برق دوربین وجود داشته باشد و یا سوئیچی که استفاده شده دارای مشکلی باشد. همچنین ممکن است دوربینی که به دستگاه متصل نموده اید توسط دستگاه NVR قابل پشتیبانی نباشد.

ـ شما می توانید پس از دریافت تصاویر دوربین ها در صورت نیاز، IP دوربین های مدار بسته تحت شبکه خود را تغییر دهید. در صورتی که یک سیستم مدار بسته کوچک را نصب کرده اید نیازی به تغییر IP دوربین های نصب شده نخواهید داشت، زیرا دوربین ها به صورت خودکار IP مناسب را دریافت نموده و می توان آنها را در شبکه نیز از طریق دستگاه NVR مشاهده نمود و تنها نکته مهم تغییر رنج IP دستگاه NVR به رنج IP شبکه است. (دستگاه NVR و دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توانند رنج IP متفاوتی داشته باشند).

ـ تنظیمات دستگاه NVR تقریبا مشابه تنظیمات دستگاه DVR در سیستم آنالوگ بوده و شما می توانید از طریق منوهای دستگاه، دوربین های مدار بسته را زمان بندی کرده و یا سیستم دتکتور(سیستم موشن دتکشن MOTION DETECTION) را برای آنها فعال نمائید.

ـ نکته بسیار مهم تنظیمات مناسب کیفیت ضبط تصاویر دوربین های مدار بسته در سیستم مدار بسته تحت شبکه می باشد. در واقع اگر کیفیت ضبط دوربین ها با بالاترین کیفیت ممکن تنظیم گردیده باشد باعث اشغال بیش از حد فضای هارد دستگاه گردیده، لذا تعداد روزهای که تصاویر ضبط شده در هارد موجود است کاهش خواهد یافت به همین دلیل می بایست کیفیت دوربین ها متناسب با فضای هارد تعبیه شده در دستگاه و تعداد روزهای مورد نیاز برای بازبینی تصاویر دوربین ها تنظیم گردد.

خواندن 11550 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4