راهنمای خرید کابل شبکه اترنت ( قسمت سوم )

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

راهنمای خرید کابل شبکه اترنت

کابل های رشته و Solid Core

کابل های اترنتی که در شبکه های خانگی مورد استفاده قرار می گیرند، بیشتر رشته ای هستند تا Soild.

هر کابل رشته ای، از رشته های باریک مسی که به صورت زوج به هم تابیده شده که ضخامتشان از AWG22 به AWG24 رسیده، ساخته شده اند. در این نوع سیم کشی کابل، کابل به راحتی خم شده و Patch می شود.

BE

کابل های استخوانی، دارای یک سیم مسی با ضخامت AWG22 به AWG24 هستند. این کابل ها سیگنال ها را به آسانی انتقال می دهند و برای مسیرهای طولانی بسیار مناسب هستند؛ اما انعطاف پذیر نیستند. خم شدن بیش از حد این کابل ها به آنها آسیب رسانده و باعث شکسته شدن کابل ها می شود. این کابل ها معمولا در داخل دیوار و یا نصب شبکه در مرحله ساخت و ساز یک ساختمان استفاده می شوند.

پوشش کابل شبکه

کابل های اترنت معمولا دارای روکش PVC هستند.

با این حال، به دلیل اینکه روکش PVC به هنگام سوختن گازهای سمی آزاد می کند، به ندرت در فضاهایی که دارای گردش هوا توسط دستگاه های هواساز هستند، استفاده می شوند.

در واقع، برخی از استانداردها، استفاده از این سیم ها را در این مکان ها منع کرده اند و به جای این کابل ها از کابل پلنیومی استفاده می شود. پلنیوم یک نوع پوشش کابل نیست، کابل های پلنیومی معمولا با PVC یا تلفنی که در اثر سوختن دود کمتری از خود ایجاد کنند، ساخته شده اند.

CABLL

کابل های اترنت پلنیومی به ندرت در شبکه های خانگی مورد استفاده قرار می گیرند، و به طور کلی گران تر از کابل های PVC هستند.

کابل های aerial duct،Outdoor،Aremored، و direct burial در مقابل اتفاقات محیطی درجه محافظتی بالاتری داشته و در محیط های خشن قابل استفاده هستند.

روکش این کابل ها، از ورود آب یا مواد خارجی به داخل بدنه کابل جلوگیری کرده و به گونه ای طراحی شده است که در اثر اتفاقات محیطی، پوشش کابل مقاومت بیشتری داشته باشد و حتی الامکان سیم های مسی داخل کابل دچار آسیب دیدگی نشود.

به علاوه، این کابل های با دوام، در برابر سایش و زنگ زدگی نیز مقاوم هستند. این کابل ها از لحاظ دوام و سختی پوشش متنوع هستند. با این حال، این کابل ها به ندرت برای شبکه های خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

در این میان کابل هایی نیز تولید می شوند که دارای پوشش های مقابل نور خورشید و سرما هستند و بیشتر جهت استفاده در فضاهای آزاد محیط های بیرونی طراحی شده اند.

انتخاب یک کابل شبکه مناسب

برای انتخاب یک کابل شبکه مناسب، ابتدا باید سرعت شبکه را مدنظر قرار دهیم. کابل Cat 5 و یا Cat 5E برای سرعت شبکه تا ۱۰۰ مگابایت در ثانیه کافی است،

اما کابل Cat 6 برای سرعت های بالاتر در نظر گرفته می شود.

گام بعدی تعیین طول کابل مورد نیاز است. سیگنال، در کابل های بلندتر دچار افت می شود، اما کابل های کوتاهتر سیگنال را سریع تر و بدون تخریب عبور می دهند. برای فواصل ۱۰۰ متر و بیشتر از ۱۰۰ متر، کابل های Cat 6 یا Cat 6a مناسب هستند. کابل Cat 5E برای فواصل ۱۰۰متر و یا کمتر از آن، و کابل Cat 5 برای فواصل کمتر از ۲۰ متر پیشنهاد می شوند. در نهایت، در گام آخر باید Connector مناسب برای کابل انتخاب شود.

CABLE1

در مجموع می توان گفت کابل های Cat 5E و straight،Cat 6 through، رشته ای،زوج سیم به هم تابیده بدون روکش،و کابل های روکش دار pvc برای استفاده در شبکه های خانگی مناسب هستند.

جمع بندی

یافتن کابل شبکه مناسب در زمان راه اندازی یک شبکه خانگی بسیار مهم و ضروری است. انتخاب یک کابل مناسب تفاوت های زیادی ایجاد می کند. سرعت شبکه،طول کابل، و نوع کابل از عوامل مهم به هنگام خرید کابل به شمار می آیند. برای ارتقاء یک شبکه، کابل Cat 6 بسیار مناسب است، این نوع کابل برای بروزرسانی در آینده بسیار مناسب است.

خواندن 2056 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4