دوربین مدار بسته حافظه دار

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

 

در سیستم های حفاظتی دوربین مدار بسته، به آن دسته از دوربین های مدار بسته تحت شبکه که یک حافظه SD بر روی آن نصب شده باشد، دوربین مدار بسته حافظه دار می گویند. این نوع از دوربین های مدار بسته را می توان از روی قابلیت SD CARD SLOT که مشخصا بر روی دوربین و یا کاتالوگ آن وجود دارد شناسایی نمود.

SD1

دوربین های مدار بسته حافظه دار، تصاویر محل نصب دوربین مداربسته را بدون نیاز به ان وی آرNVR و یا سرور مرکزی بر روی حافظه SD خود ضبط و ذخیره می کنند در واقع این برتری و قابلیت باعث حذف ضرورت نصب تجهیزات ضبط تصاویر در این سیستم خواهد شد.

SD کارت نصب شده در اغلب دوربین های مدار بسته حافظه دار، قابلیت ذخیره و ضبط بیش از 32 گیگابایت را ندارد که در مقایسه با حجم فایل های تصویری دوربین، بسیار اندک خواهد بود و امکان ذخیره و ضبط بیش از چند روز از فیلم تصاویر دوربین ها بر روی حافظه SD امکان نخواهد داشت. لذا استفاده از این نوع دوربین های مدار بسته تنها در پروژه های کوچک توصیه می گردد.

SD5

همانطور که اشاره شد از مزایای اصلی استفاده از دوربین های مدار بسته حافظه دار، ذخیره و ضبط تصاویر محیط نصب دوربین بدون اتصال به شبکه تصاویر می باشد. در واقع اگر دوربین از منبع تغذیه مناسب و با ثباتی بهره مند باشد، شما خواهید توانست در تمامی شرایط تصاویر دوربین های نصب شده را در اختیار داشته باشید. در بعضی از پروژه ها که حساسیت بالایی دارند علاوه بر ضبط تصاویر دوربین ها در سرور مرکزی از حافظه های داخلی SD نیز برای ضبط همزمان این تصاویر استفاده می کنند تا در صورت قطع ناگهانی شبکه، دوربین ها به طور مستقل نیز تصاویر محیط را ذخیره کرده باشند اما در مقابل این دوربین های مدار بسته حافظه دار از یک جهت دارای اشکال اساسی هستند و آن سرقت و یا آسیب به این دوربین ها می باشد. در صورتی که به هر دلیل دوربین مورد سرقت و یا آسیب جدی قرار بگیرد، امکان دسترسی به ضبط و ذخیره تصاویر دوربین، پیش از وقوع حادثه قابل انجام نخواهد بود. چون در سیستم های دیگر حفاظتی کلیه تصاویر بر روی دستگاه های ضبط DVR و NVR ضبط می شوند و با دستکاری و حتی سرقت دوربین، باز دسترسی به آخرین تصاویر دوربین مدار بسته میسر خواهد بود.

SD7

در دستگاه های ضبط مرکزی و سرورها امکان تعبیه هاردهای متعدد با ظرفیت های زیاد وجود دارد اما با حافظه اندک 32 گیگاباتی موجود بر روی این دوربین های مدار بسته حافظه دار، امکان ضبط چند روز تصاویر در حافظه دوربین وجود نخواهد داشت و به همین دلیل استفاده از این نوع دوربین های مدار بسته در پروژه های امنیتی یا نظارتی کاربردی نخواهد بود و بیشتر در محیط های کوچکی که نیاز به نظارت های مقطعی در زمان های محدود دارند نصب می گردد.

خواندن 11574 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4