نانو استیشن (NANO STATION) چیست؟

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)


نانو استیشن (NANO STATION) در واقع یک دستگاه فرستنده دیجیتالی رادیویی با برد پایین است که از آن برای ایجاد شبکه های رایانه ای در فاصله های نسبتا پایین استفاده می شود. نام این محصول توسط شرکت UBNT که تولیدکننده انواع متفاوتی از این محصولات است برای آن انتخاب گردید.

NANON

نانو استیشن ها چگونه کار می کنند؟

این تجهیزات (نانو استیشن) از طریق پروتکل های شبکه، اطلاعات را ارسال و یا دریافت می کنند. در واقع دستگاه های نانو استیشن اطلاعات مورد نیاز را از طریق یک کابل شبکه دریافت کرده و آنرا به امواج رادیویی دیجیتال تبدیل نموده و در طرف دیگر این دستگاه ها (یک نانو استیشن دیگر) اطلاعات را به صورت امواج دریافت کرده و مجددا آن اطلاعات را به اطلاعات منطبق با شبکه شما تبدیل می کند در واقع در این سیستم از دو نانو استیشن در فواصل کوتاه استفاده می نماید. که می توان یک پیوند چندگانه نیز به همین صورت ایجاد نمود.

نانو استیشن ها نسبت به فرستنده های رادیویی آنالوگ از ثبات بسیار بالاتری برخوردارند در صورت نصب صحیح آنتن ها و ارسال اطلاعات در پهنای باند مجاز، نانو استیشن ها می توان یک شبکه کاملا با ثبات بی سیم ایجاد نمود.

از نکات بسیار مهم در زمان  نصب نانو استیشن قرار نداشتن یک جسم خارجی مابین فرستنده و گیرنده این تجهیزات می باشد در صورت قرار داشتن مانع و یا یک جسم خارجی، احتمالا در ارسال اطلاعات با مشکل اساسی روبرو و یا شبکه شما بسیار بی ثبات خواهد شد.

از نکات مهم دیگر، محاسبه پهنای باند عبور از آنتن هاست در صورتی که پهنای باند عبوری از مقدار مجاز آن بیشتر و یا بر روی نقطه بحرانی قرار داشته باشد، شبکه شما بسیار بی ثبات می گردد لذا سعی گردد تا میزان پهنای باند مورد استفاده، همیشه تا سطح ۷۰ درصد از مقدار مجاز نانو استیشن نگه داشته شود.

NA

طریقه استفاده از نانو استیشن در دوربین مدار بسته

از نانو استیشن در سیستم شبکه و سیستم مدار بسته آنالوگ استفاده می شود که به طریقه استفاده از این سیستم ها به طور مختصر می پردازیم

برای استفاده از نانو استیشن در سیستم مدار بسته تحت شبکه، می بایست دوربین مدار بسته را به صورت مستقیم به آنتن وصل نموده سپس آن را در حالت فرستنده قرار دهید و رنج آی پی IP هر دو را به صورت صحیح تنظیم کرده، آنگاه در طرف دیگر، نانو استیشن را به شبکه خود وصل نمائید، بدین ترتیب دوربین مدار بسته شما به راحتی در شبکه شناسایی می شود.

کاربرد نانو استیشن در سیستم مدار بسته آنالوگ کمی تفاوت دارد زیرا در سیستم آنالوگ شما نمی توانید دوربین را مستقیما به نانو استیشن وصل نمائید.برای انجام این کار ابتدا می بایست اطلاعات دوربین خود را از طریق ویدئو سرور به صورت شبکه در آورده، سپس از طریق نانو استیشن آن اطلاعات را ارسال نمائید. این اطلاعات ارسالی در طرف گیرنده به صورت دیجیتال بوده و امکان دیدن آنها بر روی دستگاه DVR وجود نخواهد داشت لذا باید برای دیدن این تصاویر از دستگاه NVR یا سرور استفاده گردد.

مشخصات انواع نانو استیشن

نوع نانواستیشن

فرکانس

پهنای باند

برد

10COM9

900 MHX

+150 MBPS

+10KM

NSM2

2.4 GHZ

+150 MBPS

+13KM

LOCOM2

2.4 GHZ

+150 MBPS

+5KM

NSM3

3 GHZ

+150 MBPS

+15KM

NSM65

3.65 GHZ

+150 MBPS

+15KM

NSM5

5 GHZ

+150 MBPS

+15KM

10COM5

5 GHZ

+150 MBPS

+10KM

از میان نانو استیشن های موجود در بازار مدل رادیو نانو استیشن ام (M5) دارای آنتن قوی و خروجی بالا با قابلیت انتقال اطلاعات با سرعت واقعی 150 مگابایت در ثانیه و قدرت خروجی 600 میلی وات و آنتن فلن پنل داخلی با قدرت 16 دی تی آی با دو آنتن داخلی از محبوبیت بالایی در میان مصرف کنندگان برخوردار است.

خواندن 5667 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4