نحوه طراحی نقشه برای نصب دوربین مدار بسته

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

یکی از اصولی ترنی مواردی که می بایست در نصب دوربین مدار بسته و یا طراحی اولیه ای که توسط شرکت های مشاور فعال در این زمینه انجام می گیرد، طراحی نقشه و پلان اولیه و تعیین مسیرهای کابل کشی در پروژه می باشد وجود این نقشه ها در آینده کمک بسیار بزرگی به کارفرما، در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری و عیب یابی سیستم مدار بسته می کند زیرا با بروز اشکال و خرابی در سیستم مدار بسته، به راحتی می توان با بررسی سریع، مشکلات را برطرف نمود.

ـ مزیت های نقشه کشی سیستم مدار بسته

فراهم نمودن نقشه و پلان نصب دوربین های مدار بسته دارای مزیت های بیشماری است که در ذیل به چند نمونه از آن می پردازیم:

۱ـ کاهش آسیب های ناشی از تغییرات تأسیساتی به کابل دوربین های مدار بسته

۲ـ امکان عیب یابی بسیار سریع کابل کشی های دوربین مدار بسته در پروژه

۳ـ ایجاد و امکان طرح ریزی و گسترش سیستم دوربین های مدار بسته با عنایت به بستر آماده شده قبلی

۴ـ امکان محاسبه پهنای باند شبکه در سیستم های دوربین مدار بسته تحت شبکه IP یا HD یا AHD

۵ـ امکان طرح ریزی و گسترش سیستم های مدار بسته تحت شبکه

ـ نرم افزارهای نقشه کشی برای دوربین های مدار بسته

CONCEPT DRAW

این نرم افزار مشابهت بسیار زیادی با نرم افزار VISIO دارد و امکان طراحی سیستم های دوربین مدار بسته را برای افراد عادی نیز فراهم می نماید. این نرم افزار دارای مجموعه هایی متفاوت از علائم و شکل های مرتبط با سیستم های حفاظتی بوده و دارای قابلیت های جذابی برای طرح های الکتریکی می باشد.

VISIO2

MICROSOFT OFFICE

معمولا مجریان سیستم های دوربین مدار بسته، اطلاعات زیادی در رابطه با نرم افزارهای نسبتا حرفه ای تر نقشه کشی نداشته، می بایست از نرم افزارهای ساده و اولیه در کنار برطرف نمودن نیاز آنها استفاده نمایند. امکان آماده سازی سریع تر نقشه ها برای افراد با اطلاعات نقشه کشی اولیه از قابلیت های این نرم افزارها می باشد. یکی از مناسب ترین نرم فزارها برای این کار نرم افزار MICROSOFT OFFICE VISIO می باشد. این نرم افزار یکی از زیر مجموعه های مجموعه نرم افزار OFFICE بوده که دسترسی به آن را بسیار ساده می نماید. با داشتن یک مجموعه از شکل های و علائم مرتبط با نقشه کشی و مجموعه مرتبط با سیستم های حفاظتی این نرم افزار برای کاربردهای عادی کاملا مناسب است. نمونه نقشه تهیه شده با این نرم افزار در زیر سایت مشاهده می کنید.

MICR

AUTO CAD ELECTRICAL

این نرم افزار یکی از مجموعه نرم افزارهای AUTO CAD می باشد که به طور تخصصی برای طراحی سیستم های الکتریکی طراحی شده است. کار کردن با این نرم افزار به سادگی دو نرم افزار بالا نیست اما امکان تهیه نقشه های به مراتب حرفه ای تر را مهیا می نماید. نرم افزار AUTO CAD ELECTRICAL دارای مجموعه هایی از علائم مرتبط با سیستم های الکتریکی و دوربین مدار بسته است. در صورت لزوم می توانید اشکال مورد نیاز خود را به نرم افزار اضافه نموده و یا آن را طراحی نمائید.

AUTO

IP VIDEO SYSTEM DESIGNTOOL


این نرم افزار در واقع یکی از تخصصی ترین نرم افزارهای حرفه ای مرتبط با امور نقشه کشی سیستم دوربین های مدار بسته محسوب می گردد. در این نرم افزار بسیاری از جزئیات مرتبط با نقشه کشی قابل اضافه کردن بوده که تأثیر زیادی در سرعت عمل و تسریع انجام امور نقشه کشی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس اینترنتی JVSG.COM مراجعه نمائید.

خواندن 18144 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4