آموزش زدن سوکت شبکه دوربین تحت شبکه

منتشرشده در بین المللی
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

sooket0آموزش زدن سوکت شبکه دوربین تحت شبکه

زدن سوکت شبکه یکی از قسمت های نصب دوربین مدار بسته شبکه می باشد. در این مطلب به آموزش زدن سوکت شبکه برای دوربین های مدار بسته شبکه می پردازیم.

479.Network

تجهیزات مورد نیاز نصب کابل شبکه


کابل CAT5 یا CAT6 شبکه، پرس شبکه، سیم لخت کن یا کاتر، سوکت CAT5RJ-45 یا RJ-45CAT6

در رابطه با انتخاب نوع کابل شبکه حتما به شرایط محل نصب دوربین مدار بسته و نوع کاربری کابل توجه کنید. سوکت شبکه با توجه به نوع کابل انتخاب خواهد شد.

مراحل کار

۱ـ ابتدا کابل شبکه را به اندازه حدود 2/5 سانتی متر مانند شکل لخت می کنید. برای لخت کردن کابل می توانید از سیم لخت کن یا کاتر استفاده کنید.

SHABAKE

۲ـ سیم های موجود در کابل را کاملا باز کنید و آنها را با توجه به رنگشان زوج کنید. (مثلا کابل نارنجی و سفید نارنجی در یک زوج قرار می گیرند)

ZOJKARDAN

۳ـ با توجه به نوع اتصال مورد نظرتان (استریت یا کراس) سیم ها را درست مرتب می کنید. ترتیب رنگ سیم ها برای هر یک از انواع اتصالات را در شکل زیر می بینید. همانطور که در شکل مشخص است در اتصال کراس یکی از سرهای کابل دارای رنگ بندی متفاوت است. در ادامه به کاربرد کابل های کراس هم اشاره خواهیم کرد.

ST

KERAS

4ـ پس از مرتب کردن رنگ ها با توجه به اتصال آنها، سر سیم ها را بصورت کاملا صاف قیچی می کنید به طوری که حدود 1/3 سانتی متر از سیم ها سخت بماند. توجه کنید که لخت ماندن زیاد سیم ها باعث می شود کابل به خوبی با سوکت متصل نشود.

GH

۵ـ پس از قیچی شدن سیم ها آنها را به همان صورت وارد سوکت می کنید تا به شکل زیر در آید. توجه کنید که سیم ها حتما مانند عکس تا انتهای سوکت رفته باشند. به نحوه قرارگیری عایق آبی رنگ کابل هم توجه داشته باشید. عایق حتما باید تا داخل سوکت برسد.

DAR

۶ـ در مرحله نهایی سوکت را مانند شکل به وسیله دستگاه پرس، پرس کنید. دسته های پرس را محکم فشار دهید تا از اتصال درست سیم ها با سر سوکت مطمئن شوید.

PER

۷ـ یک سر از کابل شما قابل استفاده است.

چه زمانی از کابل شبکه استریت یا کراس استفاده می کنیم؟

در صورتی که نیاز به اتصال دستگاهی به سوئیچ یا روتر باشد، باید از اتصال استریت استفاده کرد. در رابطه با  NVRهای POE که برای هر دوربین سوکت متفاوت دارند نیز از اتصال استریت باید استفاده کرد.

اما در صورتی که نیاز به اتصال مستقیم دوربین مدار بسته تحت شبکه به کامپیوتر باشد باید از اتصال کراس استفاده کنید.

شرکت مهندسی صنایع و تجهیزات آراد تصویر با در اختیار داشتن کادری مجرب آماده نصب و اجرای پروژه های سیستم دوربین های مدار بسته تحت شبکه و نصب و راه اندازی سیستم های دزدگیر اماکن و سیستم های اعلام و اطفاء حریق در سطح کشور می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش عملیات اجرایی و خدمات فنی تماس حاصل فرمائید.

خواندن 6818 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4