نرخ فریم در دوربین مدار بسته

منتشرشده در مقالات سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

با توجه به میدان دید کوچک بیشتر نواحی داخلی، نرخ فریم ۵ تا ۱۰ فریم در ثانیه از حد کافی بیشتر است. هدف از به کارگیری این دوربین های مدار بسته بیشتر فرآیند تشخیص است تا حرکات جزیی سوژه ها؛ که در نتیجه نرخ فریم های از این بالاتر را بی فایده می سازد. جهت پوشش دادن نواحی خارجی که بیشتر جزئیات حرکت وسایل نقلیه مدنظر است، از نرخ فریم هایی در حدود ۱۵-۲۰ اف پی اس استفاده می کنند.

حافظه نگهداری: اگر چه تغییراتی در طول مدت نگهداری ویدئوها داده می شود، معمولا آنها برای مدت ۱۰ تا ۱۵ روز، نهایتا ۳۰ روز نگه داشته می شوند. بیشتر از این مدت خیلی به ندرت اتفاق می افتد.

ucm stg cnt 047753 - Copy

دوربین های اس دی در برابر مگاپیکسل: در خیلی از مناطق، دوربینهای مدار بسته استاندارد برای میدان دید (اف او وی) کفایت می کنند. ورودی هایی که دو درب دارند، برای مثال، تقریبا ۶ فوت عرض دارند، ۶۴۰ پیکسل در یک میدان دید ۶ فوتی، برای هر فوت بیشتر از ۱۰۰ پیکسل می شود که از حد معمول برای شناسایی بیشتر است. تنها یک دوربین اس دی برای ناحیه هایی که چندین درب دارند معمولا جواب نمی دهد. در این موارد دوربین تحت شبکه IP  مگاپیکسل تنها انتخاب ما خواهد بود. برای پوشش تمام جزئیات یک ناحیه عریض این دوربینهای مدار بسته بهترین گزینه محسوب می شوند.

ucm stg cnt 055339 - Copy

دوربین های مدار بسته چند مگاپیکسلی

به کارگیری دوربین های مدار بسته چند مگاپیکسلی (۳ مگاپیکسل و بالاتر) برای محوطه های خیلی وسیع مانند پارکینگ ها دیده شده است. هرچند بایستی با دقت مورد استفاده قرار بگیرند. اجرا در نواحی کم نور با این دوربین های مدار بسته مساله ای چالش برانگیز است. در این موارد برای پوشش مناطقی که تاریک هستند استفاده از این دوربین مدار بسته در برابر دوربین های مدار بسته با مگاپیکسل کمتر مثل ۱،۳ پیکسل (p۷۲۰) و ۲ مگاپیکسلی (p۱۰۸۰) مزیت خاصی ندارد.

ucm stg cnt 054110 - Copy

شکل ظاهری

در داخل ساختمان ها معمولا از دوربین های مدار بسته گنبدی شکل استفاده می شود، هم به جهت زیبایی و هم محافظت در برابر تخریب اموال و وسایل، در خارج از ساختمان، از دوربین های مدار بسته جعبه ای، گلوله ای و گنبدی شکل استفاده می شود. دوربین های مدار بسته جعبه ای مانند در مواردی که نیاز به لنزهای واید در برخی از مکان ها هست، به کار می رود. دوربین های مدار بسته ثابت؛ دوربین های مدار بسته ثابت تنها در اداراتی که کارمندان به طور مرتب دوربین های مدار بسته را چک می کنند بایستی استفاده شوند. در این موارد، وقتی اپراتورها در مناطقی از محوطه های پارکینگ که فعالیت در آنجا رخ می دهد را بزرگنمایی می کنند، کیفیت پوشش بهتری ارائه می کنند. به جز این مورد، با توجه به دو سه برابر بودن قیمت آنها نسبت به دوربین های مدار بسته ثابت به کارگیری دوربین های مدار بسته PTZ توصیه نمی شود.

ردآوری و تنظیم و ارائه: توسط واحد تحقیقات شرکت مهندسی صنایع و تجهیزات آراد تصویر

خواندن 2791 دفعه

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

دفتر مركزى شركت آراد تصوير

آدرس:تهران ،خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ولی عصر،خیابان فرشید ، پلاك ٨ ، طبقه ۳ ، واحد۱۵

شماره تلفن های: ۸۸۸۰۶۹۵۰ - ۸۸۹۸۶۲۲۸ - ۸۸۹۸۶۲۲۷ - ۰۲۱ 

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • انتشارات نشر جنگل

  شرکت آراد تصویر دوربین های با کیفیتی برامون نصب کردند که هم قیمت خوبی داشت وهم از خدمات خوبی برخورداره خواستم تشکری کرده باشم.
 • داروسازی بهوزان

  دوربین هاتون خیلی خوب بود از نصب سریع و خوبتون ممنونیم.
 • هواپیمایی قشم

  پس از کلی جستجو شرکت آراد تصویر رو پیدا کردیم و با خرید دوربین هامون از این شرکت و عملکردش راضی هستیم.
 • ایران بورچین

  با اونکه یکسال از نصب دوربین هایی که برامون نصب کردید میگذره اما هنوز کیفیتش مثل روز اولشه خواستم تشکری کرده باشم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4